• اعلام بودجه امسال همدان

  استاندار همدان گفت: بودجه سال جاری استان هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان بوده و از اعتبارات سال ۱۴۰۰ استان حداکثر ۵۳ درصد محقق شده است.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما علیرضا قاسمی‌فرزاد در شورای برنامه‌ریزی، توسعه و اقتصاد مقاومتی استان همدان گفت: از اعتبارات سال ۱۴۰۰ حداکثر ۵۳ درصد در قالب نقدی و اوراق، محقق شده و بودجه سال جاری استان، هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان است.

  او گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند تا جذب اعتبار از دستگاه بالادستی خود داشته باشند؛ چون ۸۵ درصد اعتبارات در اختیار هیئت دولت است.

  استاندار همدان افزود: سفر رئیس جمهور به همدان بارقه امید را در دل ما روشن کرده و تمام جذب اعتبار این سفر که برای پروژه‌های نیمه‌تمام هزینه خواهد شد، می‌تواند معادل چند برابر تملک دارایی یک سال استان باشد.

  قاسمی فرزاد یادآور شد: برش شهرستانی و برش دستگاه‌های اجرایی در برنامه پیشرفت و عدالت ۱۴۰۱ به فرمانداران و مدیران ابلاغ می‌شود تا بدانند که چه پروژه‌ای باید دنبال شود.

  قاسمی‌فززاد تأکید کرد: متأسفانه جمعیت کشور به سمت سالخوردگی پیش می‌رود که در همین راستا مجلس قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده را تصویب کرد.

  وی تصریح کرد: در این زمینه امور بانوان استانداری نمی‌تواند به تنهایی این کار را انجام دهد؛ بنابراین معاونت سیاسی، دفتر امور اجتماعی استانداری و دستگاه‌های دیگر همکاری لازم را داشته باشند.

  استاندار همدان گفت: با توجه به اینکه سند فرهنگی در استان در حال تدوین است بنابراین مباحث مربوط به جمعیت در این دو حوزه باید تلفیق شود.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *