• جدیت اداره کل غرب تهران بزرگ در پوشش بیمه فراگیر خانواده ایرانی

  تصویر روز: بیش از 19 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند که بالاترین رکورد جذب بیمه‌شده طی سال‌های گذشته در سطح این اداره کل می‌باشد.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ دکتر سعید حسینی، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در نشست شورای اداری این اداره کل سخن می‌گفت، افزود: نظام تامین اجتماعی دربردارنده مجموعه‌ای از اصول، نهادها، ساختارها و سازکارهای شناخته‌شده‌ای است که با هدف تامین و گسترش امنیت اجتماعی و اقتصادی در حال و آینده تدوین شده و به مرحله اجرا درمی‌آید.
  وی تصریح نمود: بر اساس اصل 29 قانون اساسی و ابلاغ سیاست‌های کلی سازمان تامین اجتماعی از سوی مقام معظم رهبری و دکتر موسوی، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی طرح پوشش بیمه فراگیر خانواده ایرانی به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های در دست اجرا می‌باشد که مسئولان و کارکنان تلاشگر و باانگیزه و متعهد جهت تحقق آن تلاش دوچندان دارند.
  حسینی افزود: بیمه فراگیر خانواده ایرانی بر اساس فلسفه سازمان تامین اجتماعی “بیمه همگانی” مبنی بر تحت پوشش قرار دادن آحاد مردم عزیز کشورمان و حفظ کرامت اقشار مختلف مردم از جمله زنان خانه‌دار و دانشجویان به اجرا درآمده است.
  وی در خصوص بیمه زنان خانه‌دار گفت: بیمه زنان خانه‌دار فرصتی است برای آن دسته از زنان خانه‌داری که در جایی مشغول به کار نیستند، اما با پرداخت حق بیمه می‌توانند در دوران میانسالی و کهنسالی از مزایای بازنشستگی و دریافت مستمری برخوردار شوند.
  مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ افزود: در صورت احراز شرایط، مستمری آنها به فرزندانشان هم تعلق می‌‍‌گیرد و علاوه بر زنان متاهل، دختران نیز می‌توانند تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار قرار گیرند.
  حسینی گسترش پوشش بیمه‌های خاص را در آگاهی‌بخشی و بازاریابی علمی به مخاطبان برشمرد و افزود: بر اساس آمار؛ زنان خانه‌دار و دانشجویان از این طرح استقبال خوبی کرده‌اند و برای توسعه آن در سال جدید؛ گروه‌های اجتماعی جدید، صنوف، فعالیت‌های اینترنتی و شرکت‌های دانش‌بنیان را نیز در دستور کار قرار دادیم.
  مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به برنامه عملیاتی این اداره کل در جهت گسترش بیمه خانواده ایرانی گفت: بازاریابی بیمه‌ای مناسب با شرایط و جغرافیای شعب، توجه به جذب گروه‌های مختلف، اعزام کارشناسان به کارگاه‌های بزرگ، استقرار در مکان‌های پرتردد و مراکز اقتصادی، علمی- فرهنگی و … دستاورد خوبی بوده که بنا داریم امسال با جدیت بیشتر گسترش و تعمیم بیمه اجتماعی به خانواده ایرانی را دنبال کنیم.
  وی از کلیه مسئولان و روسای شعب و کارشناسان تلاشگر و دلسوز شعب که در تحقق آرمان‌های سازمان تامین اجتماعی تلاش دوچندان دارند، تشکر کرد. در این نشست امین‌اله احمدی، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل غرب تهران بزرگ شرایط و نحوه توافق‌نامه بودجه سال 1401 را تشریح نمود. محمدرضا رخشانی‌مقدم، معاون تعهدات بیمه‌ای با اشاره به پوشش بیمه‌های خاص وضعیت هر شعبه را به تفکیک مورد واکاوی قرار داد. همچنین در این نشست لقمان شوقی، دبیر جلسه شورای اداری کلیه مصوبات نشست‌های شورای اداری را بر اساس گزارشات ادارات تخصصی و شعب تشریح نمود.
  مهدی باباگل‌زاده، سرپرست اداره بیمه‌شدگان، محمدمهدی علمداری، مشاور مدیر کل و وحید صباحی، سرپرست اداره وصول حق بیمه مباحث ادارات مربوط را تشریح کردند و با شعب مورد بحث و تبادل‌نظر قرار دادند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *