جهش شاخص‌های عملکردی بانک سینا

MrJamaali

تصویر روز: معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت أمور شعب و مناطق بانک سینا، از جهش چشمگیر شاخص‌های عملکردی این بانک طی سال 1400 در مقایسه با دو سال قبل از آن خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک سینا، حمداله جمالی خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت عملکردی و گزارش‌های مالی منتشر شده حاکی است این بانک از حیث رشد میزان منابع در دو سال منتهی به پایان سال 1400 روند صعودی را طی کرده به نحوی که مانده منابع در پایان سال 1400 با رشد 109 درصدی در مقایسه با سال 98، به 467 هزار میلیارد ریال رسیده است.
وی افزود: عملکرد بانک سینا در بخش مصارف نیز با رشد 121 درصدی همراه بوده به طوری که در پایان سال 1400 در این عدد به حدود 371 هزار میلیارد رسیده است.
وی رشد 2.3 درصدی نسبت مصارف به منابع در پایان سال 1400 را نسبت به دو سال قبل، حاصل عملکرد تحسین‌برانگیز بانک دانست که توانسته جایگاه چهارم را در بین بانک‌های خصوصی به ارمغان آورد.
جمالی، رشد سودآوری 356 درصدی بانک در پایان سال 1400 نسبت به دو سال گذشته را نقطه عطفی در عملکرد و حاصل پیاده‌سازی برنامه‌‌ها و سیاست‌های مدون و منسجم برشمرد و گفت: این دستاورد می‌تواند زمینه‌ساز ثبات و تداوم درآمدزایی بانک در سال‌های آتی باشد.
معاون برنامه‌ریزی بانک سینا با اشاره به رشد 218 درصدی تعهدات صادره بانک خاطرنشان کرد: در حوزه تعهدات و در میزان ضمانت‌نامه‌های صادره، این بانک در جایگاه هفتم بانک‌های خصوصی و از لحاظ صدور اعتبارات اسنادی در پایان سال 1400 در رتبه پنجم بانک‌های خصوصی جای گرفته است. در مجموع نیز در حوزه میزان تعهدات صادره با رشد حدود 218 درصدی، میزان تعهدات صادره بانک سینا در پایان اسفند 1400 معادل 166 هزار میلیارد ریال بوده است.
وی در تشریح چگونگی دستیابی به این موفقیت اظهار داشت: این بانک در اجرای برنامه‌های دقیق با محوریت تحقق اهداف بلندمدت اقتصاد مقاومتی و در چارچوب قوانین نظام پولی و بانکی کشور و با بهره‌گیری از تجارب داخلی با رویکردی هوشمندانه توانسته رسالت خود را به انجام برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *