cng

قیمت سی‌ان‌جی تغییر نکرده است

تصویر روز: وزیر نفت با اشاره به مصوبه دولت در خصوص تعیین کارمزد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی، اعلام کرد: قیمت سی‌ان‌جی (گاز طبیعی فشرده) به هیچ عنوان تغییر نکرده و مردم همان قیمت ۴۵۳ تومان به ازای هر مترمکعب را پرداخت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، جواد اوجی با اشاره به اینکه قیمت هر متر مکعب گسی ان جی همان ۴۵۳ تومان پیشین بوده و هیچ‌گونه افزایش قیمت در این نوع گاز نداشته‌ایم، گفت: بر اساس مصوبه دولت فقط هزینه حق‌العمل‌کاری (کارمزد جایگاه‌داران) افزایش یافته است که آن هم دولت این هزینه را (۱۱۷ تومان مابه‌التفاوت) خودش به جایگاه‌داران پرداخت می‌کند و مردم هیچ‌گونه هزینه اضافی را پرداخت نمی‌کنند.

وی در همین رابطه اعلام کرد: قیمت سی‌ان‌جی (گاز طبیعی فشرده) به هیچ عنوان تغییر نکرده است و مردم همان قیمت ۴۵۳ تومان به ازای هر مترمکعب را پرداخت می‌کنند.

همچنین روابط عمومی وزارت نفت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

«پیرو مصوبه مورخ ۱۸ تیر ۱۴۰۱ دولت در خصوص تعیین کارمزد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی، به اطلاع مردم می‌رساند، تعیین قیمت ۵۷۰ تومان برای هر مترمکعب سی‌ان‌جی، به هیچ عنوان به معنای تغییر قیمت برای مصرف‌کنندگان نیست و صرفاً برای نحوه محاسبه کارمزد جایگاه‌داران اعلام شده است.

بدیهی است مابه‌التفاوت قیمت فعلی سی‌ان‌جی یعنی ۴۵۳ تومان تا رقم اعلام شده از سوی دولت پرداخت می‌شود و قیمت هر مترمکعب سی‌ان‌جی برای مصرف‌کنندگان همان نرخ قبلی ۴۵۳ تومان است.»

همچنین پیشتر محمد حسین باقری – مدیر طرح سی ان جی شرکت پخش فراورده‌های نفتی – در خصوص میزان افزایش قیمت سی ان جی به ایسنا گفته بود: با وجود افزایش حق العمل ۴۵ درصدی، حدود ۱۱۵ تومان قیمت هر متر مکعب افزایش می یابد.

گفتنی است؛ در چند روز گذشته، دولت مصوبه مربوط به تعیین حق العمل خدمات جایگاه های سوخت در سال ۱۴۰۱ را ابلاغ کرد که بر اساس آن به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت نفت، حق العمل خدمات جایگاه‌های سوخت را با احتساب عوارض و مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۱، با اعمال ۴۵ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۰، تعیین شد.

به موجب این مصوبه، متوسط نرخ حق العمل جایگاه‌های گاز طبیعی فشرده (CNG) در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ (بر حسب طبقه بندی) ۴۵ درصد اضافه می‌شود. مبالغ حق العمل جایگاه‌ها از محل فروش توسط جایگاه‌های عرضه سوخت برداشت می‌شود. همچنین برای جبران حق العمل جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی فشرده (CNG)، قیمت عرضه هر مترمکعب آن معادل ۵۷۰۰ ریال تعیین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *