garmay hava

دمای بالای ۵۰ درجه در ۱۰ شهر جنوبی 

تصویر روز: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور در برخی استان‌های جنوبی و جنوب غربی کشور دمای هوا، امروز سه شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱ به ۵۰ و بالای ۵۰ درجه سانتی گراد خواهد رسید، بطوریکه در ۲۴ ساعت گذشته نیز دما در اهواز، صفی آباد دزفول، دهلران، بستان، آبادان و امیدیه ۵۱ درجه سانتی گراد در شوشتر و رامهرمز ۵۰ درجه و در شوش ۵۲ درجه سانتی گراد به ثبت رسید.

امروز علاوه‌ بر استان های خوزستان و ایلام انتظار می‌رود دما در برخی نقاط استان‌های بوشهر و جنوب فارس نیز احتمالاً به حدود ۵۰ درجه سانتی گراد برسد که در کنار این گرما ساکنان کرانه نشین خلیج فارس نیز در برخی ساعات هوای شرجی را تجربه خواهند کرد و این باعث می شود دمای احساسی بالاتر از ۵۰ درجه حس شود.

پزشکان اثر مخاطره‌ای این میزان دما را گرمازدگی و وزارت نیرو افزایش مصرف حامل‌های انرژی، عنوان و توصیه کرده در ساعات مختلف تمهیدات لازم برای مصرف بهینه آب و برق به سبب افزایش دمای هوا اتخاذ نمایند و از تردد‌های غیر ضرور در حوالی ظهر تا اوایل غروب برای جلوگیری از گرمازدگی اجتناب شود.

شایان ذکر است در این شرایط لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب و به‌ویژه برق بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، لذا از هموطنان درخواست می‌شود برای کمک به تامین برق پایدار در نواحی جنوبی به خصوص شهرهای جنوبی، اقدامات مقتضی به منظور صرفه‌جویی انرژی برق را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *