timori.3

پرونده خودرو‌های ناقص سایپا بسته شد

تصویر روز: مدیرعامل سایپا با اشاره به تولید خودرو‌های کامل در این گروه خودروسازی گفت: تعداد خودرو‌های ناقص کف پارکینگ‌های سایپا به صفر رسید.

به گزارش صدا و سیما؛ محمدعلی تیموری در جمع خبرنگاران گفت: خودروی تیبا ۱ یا همان تیبا صندوق دار از مدار تولید خارج شده است، اما تیبا۲ تا آخر ماه جاری از خط تولید خارج می‌شود.

وی افزود: گروه خودروسازی سایپا که تا قبل از بهمن ماه سال گذشته با۸۰ هزار خودرو ناقص، ۵ هزار و ۲۰۰ خودرو یورو ۴ و هزار و ۷۰۰ خودرو بدون گارانتی روبرو بود، اما با برنامه دقیقی که تدوین شد، خودرو‌های ناقصی به صفر و عرضه محصولات این مجموعه را به بیش از ۹۵ درصد برسانیم.

تیموری گفت: همه خودرو‌های یادشده همچنین خودرو‌های تجاری جدید سایپا استاندارد‌های ۸۵ گانه مدنظر سازمان ملی استاندارد را پاس خواهند کرد.

وی همچنین در خصوص تولید خودرو‌های اقتصادی در این گروه افزود: به این منظور چند مدل خودرو از جمله اطلس، سهند و آریا عرضه خواهد شد.

تیموری به توقف سی. کی. دی‌کاری و اس. کی. دی‌کاری در سایپا در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: به تبع آن خطوط مونتاژ و رنگ عملیات سی. کی. دی کاری نیز خالی شده بود، اما اکنون تصمیم گرفتیم که این خطوط را مجدد فعال کنیم.

وی افزود: در گام نخست دو مدل ۲۰۲۲ خودروی چانگان وارد این خطوط خواهد شد که اکنون در مراحل تست و اخذ تأییدیه است، اما هنوز قیمت آن‌ها مشخص نیست.

مدیرعامل سایپا همچنین از تداوم عرضه دو مدل ساینا با موتور با حجم ۱۵۰۰ سی سی و موتور دوگانه سوز خبر داد و گفت: تولید این خودرو که برای اقشار بادرآمد کمتر ساخته شده، ادامه خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *