naft.5

افزایش درآمدهای نفتی ایران

تصویر روز: اویل پرایس با اشاره به اینکه درآمدهای نفتی ایران به شدت افزایش یافته است،‌نوشت: چین، روسیه، ترکیه، ونزوئلا و افغانستان بسیار مشتاقند تا نفت ایران را خریداری کنند و تحریم‌های آمریکا کمترین تأثیر را داشته است.

به گزارش فارس به نقل از اویل پرایس، با افزایش قیمت‌های جهانی نفت، صنعت نفت ایران شکوفاتر شده و درآمدهای زیادی برای دولت ایران ایجاد می‌کند.

براساس این گزارش چین، روسیه، ترکیه، ونزوئلا و افغانستان بسیار مشتاقند تا نفت ایران را خریداری کنند. در این میان تحریم‌های آمریکا هم کمترین تأثیر را در مقابله با آنها داشته است.

به نظر می‌رسد که صنعت نفت ایران به‌رغم تحریم‌های آمریکا به ویژه در بخش انرژی هر روز قوی‌تر می‌شود، این در حالی است که دولت‌های جهانی در مواجهه با کمبود عرضه و افزایش قیمت به دنبال ایجاد حاشیه امن برای تأمین انرژی خود هستند.

بر اساس این گزارش رؤسای چندین کشور از تصمیم‌شان برای افزایش واردات نفت ایران خبر داده‌اند و به همین دلیل ایران نیز تولیدات خود را افزایش می‌دهد و در این میان تحریم‌های آمریکا هم بی‌تأثیر است. ایران به تازگی اعلام کرده که 580درصد درآمدهای نفتی و میعانات گازی‌اش در فاصله ماه‌های مارس تا جولای در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و این مشخص می‌کند که تحریم‌های آمریکا کمترین تأثیر را در دلسردی این کشورها برای خرید نفت و انرژی از ایران داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *