ghobar

گرد و خاک شهرهای غربی را فرا می گیرد

تصویر روز: طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی تا پنجشنبه شرایط برای تولید گردوخاک بر روی عراق و انتقال آن به شهر‌های غربی و جنوب غربی به ویژه نوار غربی کشور مهیا بوده که سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق خواهد شد.

از امروز در ارتفاعات مازندران و گیلان بارش پراکنده و خفیف رخ می‌دهد و در این روز برخی نقاط کرمان و شرق فارس و شمال هرمزگان و سه شنبه در ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر‌های همرفتی رگبار پراکنده و گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

همچنین طی سه روز آینده در استان‌های ساحلی دریای خزر به طور نسبی افزایش خواهد یافت و از چهارشنبه بعدازظهر تا روز جمعه با شرجی شدن جریانات برروی سواحل دریای خزر و نفوذ هوای خنک به این نواحی ابتدا در استان‌های اردبیل و گیلان و بتدریج در مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارندگی و کاهش محسوس دما رخ خواهد داد و دریای خزر نیز طی این مدت مواج و متلاطم خواهد بود.

در شرق کشور به ویژه منطقه زابل و برخی نقاط جنوب غرب کشور هم امروز وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گردوخاک همراه خواهد بود.
روز‌های سه شنبه تا پنجشنبه نیز شرایط برای تولید گردوخاک بر روی عراق و انتقال آن به شهر‌های غربی و جنوب غربی به ویژه نوار غربی کشور مهیا بوده که سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *