kelas.1

مدارس و دانشگاههای مشهد هفته اول مهر تعطیل شدند

تصویر روز: فرماندار مشهد گفت: مدارس و دانشگاه های مشهد در هفته نخست مهر تعطیل هستند و این اماکن به اسکان زائران دهه پایانی صفر اختصاص یافته‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، محسن داوری در حاشیه افتتاح قرارگاه عملیاتی خدمات سفر مشهد در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس ابلاغ شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی همه مدارس شهر مشهد تا پنج مهر تعطیل هستند و مدارس در اختیار اسکان زائران خواهد بود.

او افزود: در نشستی که هفته قبل معاون اول رییس جمهور در مشهد داشتند، ایشان به وزیر علوم اعلام کردند دانشگاه‌ها در مشهد در هفته اول مهر تعطیل است و ظرفیت دانشگاه‌ها به اسکان زائران اختصاص می‌یابد.

فرماندار مشهد با اشاره به فعالیت قرارگاه خدمات سفر در مشهد ادامه داد: در این روز‌هایی که امام رضا (ع) میهمان زیادی دارد، میهمان نوازی شایسته را به همگان نشان خواهیم داد و در این راستا قرارگاهی در قالب چهار کمیته و ۱۲ کارگروه تشکیل داده ایم.

داوری بیان کرد: کمیته اسکان و رفاه زائر زیر نظر معاونت سیاسی و کمیته تامین و تنظیم و نظارت بربازار زیر نظر معاونت توسعه و برنامه ریزی فرمانداری فعالیت دارد.

او تصریح کرد: حمل و نقل بین شهری و درون شهری و ارائه خدمات به زائران و هیات‌ها در موکب‌ها در قالب کمیته زیرساخت و حمل و نقل و زیر نظر معاونت عمرانی خواهد بود و از آنجایی که مهمترین مقوله در این ایام امنیت و نظم زائر و عزادارای است کمیته امنیتی نیز زیر نظر معاونت امنیتی و انتظامی فرمانداری فعالیت خواهد کرد.

فرماندار مشهد تاکید کرد: هیات‌های مذهبی توسط شورای هیات مذهبی به عنوان نهادی مردمی مدیریت می‌شوند و از طرف دیگر همه هیات‌ها از سوی بخش‌های حاکمیت مورد حمایت می‌باشند.

داوری با اشاره به برنامه ریزی برای بازگشت همه زائران از جمله زائران پیاده از مشهد اظهار کرد: زائران هیاتی و گروهی در مکان‌های عمومی مشهد مانند مدارس، مساجد و حسینیه‌ها اسکان می‌یابند و از هم اکنون این اماکن برای آن‌ها رزرو شده است.

او افزود: ۶۰۰ هزار اقامت شبانه شامل اماکن رسمی و اضطراری نیز برای افرادی که به صورت خانوادگی به مشهد می‌آیند نیز در نظر گرفته شده است.

فرماندار مشهد ادامه داد: در دهه پایانی صفر ارزاق عمومی مورد نیاز جمعیت زائر و مجاور در مشهد تامین شده است و برای توزیع این اقلام ۵۰۰ مرکز و واحد صنفی اقلام ۱۶ گانه را با قیمت مصوب توزیع می‌کنند، چهار پایگاه نیز در اطراف حرم مطهر رضوی وظیفه نظارت برای عرضه صحیح این اقلام را برعهده دارند.

داوری بیان کرد: جمعیتی که در روز‌های پیش روی به مشهد سفر خواهند کرد، قابل پیش بینی نیست، اما قاطعانه می‌گوییم هر ظرفیتی در استان بوده برای این میزبانی پای کار آمده و تلاش داریم بهترین خدمات در حد توان ارائه دهیم.

او تصریح کرد: با همکاری مساجد در محلات مردم برای میزبانی از زائران دهه پایانی صفر پای کار آمده اند و هر کس بخواهد می‌تواند در سامانه مربوطه ثبت نام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *