poshak zananeh

واردات پوشاک قاچاق با کامیون

تصویر روز: عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک گفت:امروز فروش جنس قاچاق در روز روشن آن هم با تبلیغات فراوان در فضای مجازی انجام می شود که این موضوع نشان از بی تدبیری دارد.

مجید افتخاری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه متاسفانه این روزها به جای برخورد با قاچاقچیان شرایط را برای فعالیت آنها مهیا هم کرده اند، گفت: امروز فروش جنس قاچاق در روز روشن آن هم با تبلیغات فراوان در فضای مجازی انجام می شود که این موضوع نشان از بی تدبیری دارد.

وی با اعلام اینکه در شرایط فعلی قاچاقچیان سه یا چهار روزه جنس را به دست مصرف کننده می رسانند، افزود: بیشترین حجم قاچاق پوشاک از بنگلادش و استانبول انجام میشود به نوعی گویا ما مستعمره ترکیه در خرید پوشاک آنها شده ایم، نکته جالب اینجاست حجم قاچاق به صورت کولبری انجام نمی شود بلکه کامیونی و آن هم با رقم های بسیار است کالا وارد کشور می شود.

به گفته این عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا همچنان معتقد است میزان قاچاق روند کاهشی را طی می کند.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۹ تا امروز برخورد چندانی با قاچاق پوشاک انجام نشده است گفت: دولت هیچ حمایتی از صنعت پوشاک نمی کند قاچاقچی امنیت دارد و کارخانه ها در این شرایط با ظرفیتی بسیار ناچیز مشغول فعالیت هستند هزینه سربار تولید برای آنها مدام در حال افزایش است از آن طرف جنس با قیمتی ارزانتر به صورت قاچاق راهی بازار می‌شود ما در شرایط نا برابری در حال فروش کالاهای خود هستیم و دولت هم هیچ اقدامی برای برخورد با قاچاق پوشاک نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *