کاهش هزینه‌ها، مهم ترین مزیت معدنکاری دیجیتال است

08a4f449 2563 4078 8ea0 f19ed884451d

تصویر روز: مدیرعامل هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان گفت: اولین و مهم ترین مزیت هوشمندسازی و معدنکاری دیجیتال، صرفه‌جویی در هزینه‌ها است.
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، محمدحسین بصیری در همایش و نمایشگاه معدنکاری دیجیتال ۱۴۰۱ افزود: هوشمندسازی در جهان ابتدا از خانه‌های هوشمند شروع شده و سپس به سایر بخش‌ها از جمله معادن گسترش یافته است.
وی که در میزگرد تخصصی همایش با عنوان ” نقش فناوری های نوظهور انقلاب صنعتی چهارم بر مدیریت زنجیره و عملکرد سازمانی در صنعت معدنکاری” سخن می گفت، ادامه داد: هوشمندسازی اکنون در دانشگاه‌ها نیز به طور جدی مطرح شده و به عنوان پایان نامه‌های دانشگاهی (تز) دانشجویان رشته معدن مورد استفاده قرار گرفته است.
بصیری، برگزاری این همایش را منحصر بفرد خواند و اظهار امیدواری کرد همایش معدنکاری دیجیتال که برای نخستین بار در کشور برگزار شده است بتواند به اهداف خود برسد.
هلدینگ ماهان به عنوان متولی سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن گروه مالی گردشگری ، می کوشد با بهره گیری از روش های فنی نوین و استفاده از نيروي انساني مجرب، توانمند و متخصص به یکی از ۱۰ شرکت برتر کشور در میان هلدینگ های تخصصی متمرکز بر معدن و صنایع معدنی تا سال ۱۴۰۴ شمسی تبدیل شود.
مهدی بهرامی مدیرعامل شرکت توسعه فراوری صنایع و معادن ماهان سیرجان نیز در حاشیه همایش گفت: به منظور افزایش بهره وری و راندمان عملیات استخراج در معدن سنگ آهن گل گهر ۵، سامانه هوشمند راهبری ماشین آلات معدنی (دیسپاچینگ)، در حال پیاده سازی است. این شرکت بازوی اجرایی هلدینگ ماهان در بخش معدن است.
در این همایش که با حضور بزرگان و صاحب نظران معدنی کشور و همچنین کارشناسانی از شرکت های بزرگ معدنی جهان به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و افزایش ایمنی در معادن از جمله مزیت های معدنکاری دیجیتال عنوان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *