gas.3

افزایش 9 درصدی قیمت گاز در اروپا

تصویر روز: بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی موسسه ICE لندن، در معاملات اخیر بازار انرژی اروپا قیمت گاز 9 درصد افزایش یافته است.

به گزارش فارس به نقل از تاس، موسسه ICE لندن گزارش داد که قیمت گاز در اروپا در معاملات اخیر 9 درصد افزایش یافته و دوباره به بیش از 2 هزار دلار در هر هزار مترمکعب رسیده است.

قیمت گاز برای تحویل در ماه سپتامبر در مرکز مبادلات گازی هلند به 2062 دلار در هر هزار مترمکعب رسیده است. البته به طور کلی با پر شدن ذخیره‌گاه‌های گازی اروپا و نزدیک شدن آن به بیشینه ظرفیت خود شاهد پایین آمدن قیمت گاز هستیم و هم‌اکنون 86 درصد ظرفیت این ذخیره‌گاه‌ها پر شده است.

کشورهای اروپایی قبلا اعلام کرده بودند که می‌خواهند این ذخیره‌گاه‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تا پیش از زمستان تا 80 درصد ظرفیت پر کنند. در کنار این مسئله اما طی روزهای گذشته سهم نیروگاه‌های بادی از تولید برق در اروپا افزایش یافته و در ماه سپتامبر به 14 درصد رسیده است، اما هنوز جریان گاز در خط لوله نورداستریم 1 برقرار نشده است.

حدود 20 روز پیش شرکت گازپروم اعلام کرد که در طول انجام عملیات تعمیرات به یک نشتی در واحد تقویت فشار این خط لوله برخورد کرده و مجبور شده است فعالیت آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به طور کامل متوقف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *