arbaein

پرداخت تسهیلات به ۲۲۴ هزار نفر از زائران اربعین

تصویر روز: وزارت اقتصاد اعلام کرد تا 6 مهر سال جاری به حدود ۲۲۴ هزار نفر از زائران اربعین بالغ بر یک هزار و ۴۸ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

به گزارش صدا و سیما، دفتر امور بانکی و بیمه‌ای وزارت امور اقتصادی و دارایی با ارائه گزارشی درباره پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اربعین اعلام کرد: اسامی ۳۱۶ هزار و ۱۰۲ نفر از زائران اربعین که متقاضی دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه بودند، به بانک‌های عامل ارسال شده است که فرایند پرداخت برای مابقی متقاضیان واجد شرایط نیز در دست اقدام است.

براساس گزارش دفتر امور بانکی و بیمه‌ای وزارت امور اقتصادی و دارایی، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از تاریخ شروع ثبت‌نام (۱۴ شهریور) تا ۲۶ شهریور، تعداد ۷۶۰ هزار و ۸۲ نفر در سامانه حج و زیارت (سماح) برای اخذ تسهیلات ثبت‌نام کردند که از این تعداد بر اساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها ۴۷۸ هزار و ۷۷۶ به عنوان سرپرست خانوار مشخص و از مجموعه سرپرستان خانوار نیز طبق فهرست اعلامی نیروی انتظامی تعداد ۳۱۶ هزار و ۱۰۲ نفر از مرز زمینی خارج شده اند.

فهرست این افراد به بانک‌های عامل ارسال شد و تا تاریخ ۶ مهر سال جاری به حدود ۲۲۴ هزار نفر بیش از مبلغ یک هزار و ۴۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد. همچنین فرایند پرداخت برای مابقی متقاضیان واجد شرایط نیز در دست اقدام است.

میزان تسهیلات قرض الحسنه پرداختی به زائران اربعین، برای سرپرست خانوار ۳ میلیون تومان، سرپرست خانوار همراه با یک نفر از اعضای خانوار تحت پوشش او ۴ میلیون تومان و سرپرست خانوار و ۲ نفر یا بیشتر از اعضای خانوار تحت پوشش او ۵ میلیون تومان اعلام شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *