morgh.3 1

مرغ و تخم‌مرغ گران نمی‌شود

تصویر روز: معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه کمبودی در عرضه مرغ و تخم‌مرغ نداریم، گفت: قیمت مرغ کماکان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است و افزایشی در قیمت مرغ و تخم‌مرغ نداریم.

محسن شیراوند معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با صدا و سیما، با بیان اینکه کمبودی در زمینه تأمین نهاده‌های دامی جو، ذرت و کنجاله سویا نداریم، گفت: کشور به لحاظ ذخایر راهبردی در شرایط مطلوبی قرار دارد.

وی افزود: حدود ۹۴ درصد تعهدات در زمینه تأمین نهاده‌های دامی محقق شده و مابقی تعهدات هم در حال اجراست و نهایتاً تا اوایل آبان تمام تعهدات محقق می‌شود.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تخم‌مرغ در نیمه اول سال به دلیل کاهش تقاضا این صنعت با کمترین سود و یا با ضرر به نیمه‌ دوم سال برساند.

شیراوند تصریح کرد: سوددهی صنعت تخم‌مرغ با افزایش مصرف در نیمه دوم سال همراه است چرا که همیشه شاهد افزایش قیمت‌هایی در نیمه دوم سال بودیم.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امیدواریم در هفته پیش رو با اتحادیه‌های این حوزه به توافقاتی برسیم و بتوانیم هزینه تمام شده تولید را در ابتدای زنجیره کاهش دهیم تا در انتهای زنجیره قیمت برای مصرف‌کننده ثابت بماند و افزایشی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه قیمت مرغ کماکان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است، افزود: افزایشی در قیمت مرغ و تخم‌مرغ نداریم. شیراوند با اشاره به بازار برنج اظهار کرد: هم‌اکنون درخصوص برنج وارد قیمت‌گذاری نشده‌‌ایم و در حال رصد بازار هستیم.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سیاست وزارت جهاد کشاورزی در حوزه مصرف‌کننده ثبات قیمت و در حوزه تولیدکننده کمک حداکثری به توسعه و رونق هرچه بیشتر تولید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *