ars

مطهری: باید به فاطمی امین فرصت داد

تصویر روز: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ارزیابی‌مان از عملکرد وزیر صمت باید بر اساس واقعیت‌ها باشد، گفت: وزارتخانه ای با این گستردگی نیاز به زمان دارد و امروز باید این فرصت را به آقای فاطمی امین بدهیم.

اردشیر مطهری در گفت و گو با ایسنا در ارزیابی از عملکرد وزیر صمت گفت: به نظرم ارزیابی‌مان باید بر اساس واقعیت‌ها باشد؛ وزارتخانه ای با این گستردگی و ماموریت و با این تعاریفی که همه می دانیم، نیاز به زمان دارد.

وی با بیان اینکه بنده به عنوان مخالف آقای فاطمی امین در رای اعتماد نطق داشتم، اما الان نگاهم این نیست، یادآور شد: چند روز گذشته بازدیدی از شرکت خودروسازی سایپا داشتم که مدیرعامل دانشمند سایپا گزارش خوبی را ارائه کردند که زمانی که این آقای مدیرعامل توسط آقای فاطمی امین در این جایگاه منتسب شده حدود ۲۰۰ هزار خودرو این شرکت به مردم بدهکار بوده است و حدود ۱۰۰ هزار خودرو نیز به انحاء مختلف به جهت نداشتن قطعات در مجموعه پارکینگ سایپا پارک بود و متاسفانه مسئولین پیشین سایپا هیچ عکس العملی راجع به این قضیه نداشتند و نارضایتی و انتقاد عجیبی از سوی مشتریان نسبت به عملکرد این شرکت وجود داشت.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: حال شاهدیم که در ۶ ماه گذشته وزارت صمت در شرکت سایپا که زیرمجموعه آن است تحولی ایجاد کرد و تمام قطعات آن ۱۰۰ هزار خودرو را وارد کرد و تحویل چرخه واگذاری داد. همچنین نزدیک به ۲۰۰ هزار خودرو به مردم بدهکار بود که آنها را نیز واگذار کرد و اگر حضور ذهن داشتیه باشید در جریان بحث خودرو خودروسازان قرعه کشی برای واگذاری انجام می دادند که الحمدلله چند روز پیش شنیدیم که سایپا به روز خودرو واگذار می کند و چرخه قرعه کشی کنار رفت.

مطهری با بیان اینکه امروز باید این زمان را به مسئولین بدهیم، تاکید کرد: به طور مثال فرماندار یک شهرستان را که منصوب می کنیم یک سال طول می کشد تا در بخشداری، معاونین و در ادارات متبوعش تحولی ایجاد کند. در حوزه ایدرو واقعا دارد تحولی ایجاد می شود و اینکه امروز بیاییم و صحه بگذاریم بر اینکه فلان زنگ را زدیم و وزیر جواب داد، نداد یا کاری را خواستیم که گاهی وزیر نتوانست پیگیری کند و به عنوان نماینده مردم مشکلات مردم را منعکس کردیم، باید به او زمان بدهیم.

وی در ادامه گفت: به نظرم باید دنبال این باشیم که به آقای فاطمی امین فرصت دهیم. امروز دو ماه از آن روزی که قرار شد به ایشان فرصت بدهیم تحولات بسیاری در رابطه با این وزیر در وزارتخانه صمت ایجاد شده است. امروز داریم می بینیم که به سمت رو به جلو در حرکت هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کار مشکل است و مگر می شود همه این ماموریت ها و مثلا مشکلات جهان اسلام را از وزیر صمت بخواهیم. این که نمی شود و باید انصاف داشت و تحولات در داخل وزارت صمت را باید دید.

مطهری با بیان اینکه بعضی ها متاسفانه به دنبال یک سری موارد خارج از ضوابط اداری هستند و درخواست های بیجا دارند، اظهار کرد: نماینده ای داریم که به فلان شرکت وزارت صمت گفته است باید برادر من را در آنجا مشغول کنید در صورتی که برادر این فرد طبق اطلاعاتی که ما داریم بیسواد است و یا اینکه از فلان شرکت کارت هدیه درخواست کرده است. این منطقی نیست که درخواست هایی خارج از قواره اداری داشته باشند.

وی افزود: مثلا عضوی از اعضای هیات رئیسه داریم که به شدت دنبال این است که وزیر صمت نباشد و صحبت هایی هم که با من داشت صحبت های منطقی نبود و دلیل خاصی هم در آن ندیدم که کارشناسی، منطقی و تخصصی باشد و بگوییم به خاطر این استناد حرف ایشان درست است.

نماینده مردم گرمسار خطاب به نمایندگان مجلس گفت: خواهشم از همکاران این است که حواسشان خیلی باید جمع باشد، چون درست است که مجلس، مجلس انقلابی است ولی گاهی یکی دو نخاله داریم که دنبال کاسبی هستند و اگر همکاران حواسشان جمع نباشد احتمال دارد این آدم ها که عددشان به اندازه انگشتان یک دست نمی شود، بتوانند روی ما اثر بگذارند.

مطهری تاکید کرد: خواهشم این است که همه به وزیر صمت فرصت بدهیم و بگذاریم به کارهایی که دولت‌های دیگر مختل کردند و کارهایی که دیگران در آن اشتباه داشتند، اجازه دهیم با فرصت دادن یکی پس از دیگری رفع شود.

وی افزود: امروز عضوی از اعضای هیات رئیسه را می شناسم که نمی دانم با پشتیبانی کدام مسئول به دنبال ایجاد تنش، جو و کاسبی در بحث زدن وزیر صمت یا گرفتن امتیاز غیر اخلاقی در مجموعه صمت هست و از یک طرف هم متاسفم برای یکی دو تا از اعضای هیات رئیسه که دم از حمایت از تولید در کشور می زنند و حامی دولت هم بوده اند ولی الان بی تفاوت هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان سمنان در پایان گفت: من موافق ادامه کار وزیر صمت هستم و عده ای به اندازه انگشتان دست هم موافق گرفتن باج هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *