400 copy

سرمایه بیمه تجارت نو دو برابر شد

تصویر روز: مدیرعامل بیمه تجارت نو با بیان اینکه سهم این شرکت از بازار بیمه ایران 1.7 درصد شده است، گفت: سرمایه این شرکت از 300 میلیارد تومان به 600 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش تصویر روز ، نیما نوراللهی مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت بیمه تجارت‌نو در دیدار و گفت‌وگوی صمیمی با خبرنگاران و در پاسخ به سوال تصویر روز در رابطه با افزایش سهم شرکت گفت: این شرکت از سال 1395 با سرمایه 125 میلیارد تومان آغاز به کار کرد که قرار بود که 250 میلیارد تومان هم آورده سهامداران باشد، اما سرمایه آن بعد از یک سال به 150 میلیارد تومان رسید. سپس از محل سود انباشت به 157 میلیارد تومان افزایش یافت.

در سال 99 این سرمایه به 300 میلیارد تومان و در حال حاضر به 600 میلیارد تومان رسیده است. وی همچنین درپاسخ به پرسش دیگری از خبرنگار ما در مورد سهم بازار این شرکت گفت:‌ این سهم از 3 دهم درصد در ابتدای تأسیس در سال قبل به 1.67 درصد رسید و امسال پیش‌بینی می‌شود به 1.7 تا 2 درصد برسد. بیش از این هم نمی‌خواهیم، چون بحث توانگری مالی مطرح است. مدیر عامل شرکت بیمه تجارت نو در ادامه افزود: شرکت بیمه تجارت‌‎نو بر پایه نوآوری و خلاقیت بنا شده است و همواره بر این اصول خود پایبند است.

وی در ادامه افزود: در حقیقت، غالب تفکر در بیمه تجارت‌نو “نو” بودن است. “نو” بودن به نوعی با اسم و اهداف شرکت پیوند خورده است. در چند سال اخیر اتفاقات خوبی در شرکت افتاد از اپلیکشین‌ها تا قبولی اتکایی اتفاقات خوبی بوده که سبب شد بیمه تجارت‌نو حرکتی رو به جلو را به نمایش بگذارد، ولی همه اینها دلیلی برای توقف ما نبود.

وی در ادامه به استراتژی بلند مدتی توسط تیم تجارت نو طراحی شده است اشاره کرد و گفت:این استراژی برنامه ای سه ساله است که برنامه های شرکت را مشخص کرده است ور در هیات مدیره شرکت تصویب کرده است. وی همچنین با رونمایی از اپلیکیشن بیمه نو و داشبورد مدیریتی این شرکت، گفت: این داشبورد می‌تواند تمام موارد شرکت را تا سطح نماینده فروش و حتی بیمه‌نامه به صورت آنلاین رصد کند و به راحتی ریسک‌های هریک از نمایندگان و هریک از رشته‌های بیمه‌ای توسط این اپلیکیشن قابل رصد است.

وی حق بیمه دریافتی در سال جاری را 1711 میلیارد تومان عنوان کرد و نسبت خسارت را 44 درصد عنوان کرد و میزان پرداخت خسارت در سال جاری را 750 میلیارد تومان اعلام کرد و از نظر شاخص کلی 84 درصد تحقق صورت گرفته. از نظر تحقق بودجه 120 درصد و نسبت به وصول به پرداخت خسارت 74 درصد می‌رسد. همچنین نسبت خسارت به 42 درصد و نسبت تحقق ترکیب پرتفوی 78 درصد محقق شده است. نوراللهی همچنین یکی دیگر از خدمات این شرکت را از طریق اپلیکیشن‌های امداد خودروی بنو و خدمات تخصصی مکانیکی مانند رفع مشکل پنچرگیری یا تأمین بنزین برای خودروها عنوان کرد که از طریق اپلیکیشن به راحتی قابل دریافت است.

به گفته نوراللهی، اپلیکیشن رسانه اجتماعی بیمه نو برای ارتباط مشتریان و مدیران نیز راه‌اندازی شده و علاوه بر آن، افراد بیرون هم می‌توانند در این اپلیکیشن حضور پیدا کنند. نوراللهی در خصوص تفاهم‌نامه با بانک شهر که در نمایشگاه کیش اینوکس2022منعقد شد، گفت : طرح بیمه صندوق امانات برای بسیاری از بانک‌ها ارسال شد. ارزش این صندوق‌ها هم هرچیزی است که مشتری اعلام می‌کند. و یکی از مزیت‌های این طرح هم علاوه بر پوشش SRCC، دارندگان صندوق امانات نیز تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت‌نو با اشاره به تحول در حوزه بیمه گمرک در ماه های اخیر گفت: موضوع بیمه گمرک موضوع مهمی است که اخیرا بیمه مرکزی ابلاغ کرده است چرا که قبلا یک شرکت خاص در حوزه بیمه گمرک فعال بود که در نهایت تصمیم گرفته شد که کنسرسیومی این کار را بر عهده بگیرد. مناقصه در حال حاضر سبک‌تر شده و ضمانت نامه‌های که مطرح بود کمی برداشته شده و شرایط برای همه راحت شده است.

همچنین علی سالارکیا- معاون فناوری اطلاعات بیمه تجارت نو در این نشست با معرفی اپلیکیشن بنو و سامانه داشبورد مدیریتی این شرکت، گفت: در این شرکت همه اطلاعات آنلاین است و وصل به سامانه مرکزی شرکت است و مدیران به راحتی می‌توانند تا سطح نمایندگی‌های فروش و حتی تا سطح بیمه‌نامه به صورت آنلاین نظارت کنند.

وی همچنین افزود: از طریق اپلیکیشن‌های بنو به راحتی می‌توانیم از زمان باقیمانده بیمه‌نامه و همچنین اعتبار باقیمانده برای پرداخت خسارت و نیز پرداخت خسارت‌های کمتر از 20 میلیون تومان به صورت آنلاین 70 تا 80 درصد خسارت‌ها را شامل می‌شود اقدام کنیم و همکاران ما به صورت 24 ساعته و در سراسر کشور آماده پاسخگویی به مشتریان از طریق اپلیکیشن بنو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *