biden.3

بایدن: اجازه نمی‌دهم ترامپ رئیس‌جمهور شود

تصویر روز: رئیس جمهور آمریکا گفت که ناظران انتظار موج قرمز (اصطلاحی که جمهوری‌خواهان درباره پیروزی احتمالی خود به کار می‌برند) در انتخابات داشتند، اما این اتفاق نیفتاد.

به گزارش تسنیم، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در یک نشست خبری، میزان مشارکت در انتخابات کنگره را تاریخی دانست و گفت که رسانه‌ها انتظار موج قرمز بزرگی را داشتند، اما این اتفاق رخ نداد.

رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که هنوز امکان حفظ اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان وجود دارد و ما چند کرسی را از دست دادیم.

بایدن تصریح کرد: سیاست‌های اقتصادی دولت منجر به ایجاد ۱۰ میلیون شغل جدید شد که این یک آمار تاریخی است. ما بهتر از هر کشور توسعه یافته دیگری موضوع تورم را مورد بررسی قرار داده‌ایم و اکنون نرخ بیکاری به پایین‌ترین سطح خود به ۳.۷ درصد رسیده است.

وی افزود: اکثریت مردم آمریکا از برنامه اقتصادی من حمایت می‌کنند و من مطمئن هستم که سیاست‌های من نتیجه می‌دهد و باید به آن‌ها پایبند باشیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه به جنگ اوکراین اشاره کرد و افزود: ما به مقابله با حمله روسیه به اوکراین ادامه خواهیم داد و رهبران هر دو حزب را پس از بازگشت از سفر خارجی‌ام به کاخ سفید دعوت خواهم کرد.

وی با اشاره به عقب نشینی نیرو‌های روسیه از خرسون گفت: دیدن عقب نشینی روسیه از خرسون یک روز پس از انتخابات میان دوره‌ای آمریکا قابل توجه است و می‌دانستیم که با مشکلات زیادی مواجه است.

بایدن ادامه داد: روس‌ها منتظر نتایج انتخابات میان دوره‌ای بودند تا خروج خود از خرسون را اعلام کنند. ما فرصتی خواهیم داشت تا در مورد گام‌های بعدی روسیه در نشست G-۲۰ صحبت کنیم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت:هیچ تغییری در سیاست واشنگتن در قبال تایوان وجود ندارد و این از دیگر موضوعاتی است که با رئیس جمهور چین صحبت خواهد کرد.

جو بایدن با بیان اینکه اجازه نمی‌دهد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شود، تصریح کرد: باید مطمئن شوم که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به ریاست جمهوری بر نمی‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *