محاسبه میزان مصرف آب با موبایل

اپلیکیشن مدیریت مصرف آب برای موبایل طراحی و عرضه شد.
به گزارش تسنیم، محاسبه میزان مصرف آب در سراسر کشور نشان می دهد سرانه مصرف آب در ایران حدود ۲۰۰ لیتر به ازای هر ایرانی در شبانه روز است. این رقم در کلانشهرها بسیار بیش از این میزان است و در تهران به مرز ۳۰۰ لیتر در شبانه روز می رسد. با وجود مشخص بودن میزان مصرف آب در بخش خانگی در قبوض صادر شده، هنوز محاسبه دقیق این رقم و قبول مصرف ۲۰۰ لیتری آب توسط هر نفر برای برخی از هموطنانمان ملموس نیست.
به تازگی اپلیکیشنی برای نصب بر روی گوشی های همراه با سیستم عامل اندروید تهیه شده که این امکان را به هر فرد می دهد تا بتواند میزان مصرف آب خود را اندازه گیری و مدیریت کند.
«حمیدرضا تشیعی» معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص این اپلیکیشن اظهار داشت: این اپلیکیشن برای اولین بار در کشور در همایش معاونان بهره‌برداری صنعت آب و فاضلاب کشور در اواخر آبان‌ماه رونمایی شد و هم‌اکنون در دسترس عموم مردم قرار دارد.
وی با بیان اینکه این اپلیکیشن در حال حاضر تنها در سیستم عامل اندروید قابل اجرا است، ادامه داد: اپلیکیشن مدیریت مصرف آب در ادامه راه‌اندازی پرتال جامع مدیریت مصرف آب و با هدف ارتقای فرهنگ عمومی مدیریت مصرف آب در همکاری با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تهیه شده است.
قابلیت های این اپلیکیشین بدین شرح است:
در بخش محاسبه سرانه مصرف آب خانگی کاربران می‌توانند میزان سرانه مصرف آب خود را در قسمت‌های مختلف خانه نظیر سرویس بهداشتی، حمام و غیره محاسبه نمایند. همچنین در بخش محاسبه سرانه غیرخانگی کاربران می‌توانند با انتخاب مکان مورد نظر خود نظیر پاساژ، بیمارستان، رستوران و غیره از مقدار مصرف آب واحد مطلع شوند. بخش محاسبه آب مجازی برای اطلاع از میزان مصرف پنهان آب در واحدهای مختلف است و در بخش تجهیزات کاهنده مصرف آب اطلاعات جامعی در خصوص تجهیزات کاهنده مصرف آب به تفکیک محل مورد استفاده ارائه شده است.
این اپلیکیشن یک بخش مدیریت زمان مصرف دارد که در این بخش کاربران می توانند نتایج صرفه جویی‌های کوچک خود در کاهش زمان مصرف آب را در سطح شهر محل سکونت خود مشاهده نمایند. همچنین، بخش ارسال عکس و گزارش‌های مردمی و بخش گالری تصاویر برای ارتباط بیشتر با مردم نیز طراحی و تعبیه شده است.
بر اساس این گزارش، برای توسعه و ترویج استفاده از این اپلیکیشن کانال “مدیریت مصرف آب” در شبکه اجتماعی تلگرام به آدرس telegram.me/abdasht راه اندازی شده است.
در این گروه علاوه بر ارایه اطلاعات مربوط به اپلیکیشن و راهکارهای مدیریت مصرف آب، عکس‌های منتخب مردمی نیز به اشتراک گذاشته می شود.
کاربران می‌توانند برای دانلود اپلیکیشن، یکی از روش‌های عضویت در کانال مدیریت مصرف آب در شبکه اجتماعی تلگرام، مراجعه به پرتال جامع مدیریت مصرف آب و انتخاب بخش اپلیکیشن مدیریت مصرف آب در صفحه اصلی پرتال به آدرس abnama.nww.ir مراجعه نمایند. طبق اعلام وزارت نیرو، به زودی و طی روزهای آینده امکان دانلود اپلیکیشن از فروشگاه بزرگ اینترنتی نظیر بازار و غیره نیز قابل دانلود خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *