هک - شنود

تلفن 450 میلیون کاربر واتس‌اپ لو رفت!

بیشتر از ۳۰۰ هزار شماره از ایران نیز در این لیست هست. باید گفت که واتساپ بیش از دو میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد.

تصویر روز: فردی شماره تلفن همراه به روز نزدیک به 500 میلیون کاربر واتس اپ را برای فروش در یک انجمن هک منتشر کرد. نمونه داده ای که توسط سایبرنیوز بررسی شده احتمالاً صحت این موضوع را تأیید می کند.

به گزارش فارس به نقل از سایبرنیوز، فردی در یک انجمن معروف هک مطالبی را منتشر و ادعا کرد به شماره تلفن 487 میلیون کاربر پیام رسان واتس‌اپ از 84 کشور دنیا دست پیدا کرده است. این فرد گفت قصد دارد این اطلاعات را بفروشد و ادعا می کند بیش از 32 میلیون شماره از کاربران در ایالات متحده نیز در این اطلاعات وجود دارد.

بخش بزرگ دیگری از شماره تلفن ها متعلق به شهروندان مصر (45 میلیون)، ایتالیا (35 میلیون)، عربستان سعودی (29 میلیون)، فرانسه (20 میلیون) و ترکیه (20 میلیون) است. همچنین گفته می شود که نزدیک به 10 میلیون شماره تلفن روسی و بیش از 11 میلیون از تلفن شهروندان انگلیسی نیز در این اطلاعات وجود دارد. بیشتر از ۳۰۰ هزار شماره از ایران نیز در این لیست هست. باید گفت که واتساپ بیش از دو میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد.

سایبرنیوز که این خبر را منتشر کرده، تمام اعداد موجود در نمونه هایی که با این پایگاه خبری به اشتراک گذاشته شده را بررسی کرد و موفق شد تأیید کند که همه آنها در واقع کاربران واتس اپ هستند.

14010904000376 Test NewPhotoFree

فروشنده نحوه به دست آوردن این اطلاعات را اعلام نکرده و گفته که از استراتژی خودش برای جمع‌آوری این اطلاعات استفاده کرده است. این احتمال که هکرها واتساپ را از نظر فنی هک نکرده باشند، بلکه این اطلاعات را از طریق وب اسکرپینگ جمع آوری کرده باشند، وجود دارد. وب اسکرپینگ، شامل اجرای یک اسکریپت خودکار برای تایید صفحات وبی که در آنها از شماره‌ها برای واتس‌اپ استفاده می‌شود، است.

از این اطلاعات لو رفته می توان برای اهداف بازاریابی، فیشینگ، جعل هویت و کلاهبرداری استفاده کرد.

گفتنی است که متا هنوز پاسخی به سایبرنیوز درباره این موضوع نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *