169510883

کانادا چهار فرد و پنج نهاد ایرانی را تحریم کرد

وزیر خارجه کانادا در شرایطی از تحریم چهار فرد و پنج نهاد ایرانی به خاطر نقض حقوق بشر خبر داد

تصویر روز: وزیر خارجه کانادا در شرایطی از تحریم چهار فرد و پنج نهاد ایرانی به خاطر نقض حقوق بشر خبر داد که پرونده نقض حقوق بشری بومیان این کشور و کشتار آنها، در مجامع حقوق بشری هنوز باز است.

به گزارش ایرنا از اسپوتنیک، ملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه ای، بدون اشاره به کشته و زخمی شدن هزاران نیروی امنیتی، نظامی، پلیس و شهروندان ایرانی توسط گروهک های تروریستی در اغتشاشات اخیر، جمهوری اسلامی را به خاطر واکنش به این اقدامات تروریستی به نقض حقوق بشر متهم کرد.

وی، تحریم های جدید علیه چهار فرد و پنج نهاد ایرانی را با نقض سیستماتیک حقوق بشر و اقدام علیه امنیت و صلح بین المللی مرتبط دانست.

این مقام کانادایی تصریح کرد: اوتاوا در مقابل تشدید نقض حقوق بشر در ایران بیکار نخواهد نشست.

به گفته این مقام کانادایی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسن کرمی فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی، علی قناعت کار بازپرس دادسرای اوین، مرتضی طلایی فرمانده سابق نیروی انتظامی استان تهران،شرکت خدمات فرودگاهی سفیران ، شرکت تحقیقات هوافضا و خدمات مهندسی پرآور پارس، شرکت طراحی و ساخت موتورهای هوایی(داما)، شرکت بهارستان کیش و خبرگزاری (روزنامه) جوان از سوی کانادا تحریم شدند.

 کانادا و دیگر متحدان آمریکا در حالی برای حقوق بشر در ایران، اشک تمساح می ریزند که پرونده های نقض حقوق بومیان کانادایی و از بین بردن فرهنگ آنها توسط طبقه حاکم، در مجامع حقوق بشری باز است. روزانه، هزاران کودک، زن و سالمند ایرانی به خاطر تحریم های ظالمانه واشنگتن، اوتاوا و دیگر متحدانشان به خاطر دسترسی نداشتن به دارو کشته می شوند.

سازمان ملل و دیگر نهادهای حقوق بشری جهان درباره استفاده از تحریم به عنوان یک ابراز سیاسی هشدار داده اند زیرا تحریم ها شهروندان عادی کشورها را هدف قرار داده و دسترسی آنها به بهداشت، آموزش و زندگی بهتر را محدود می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *