باران

صدور هشدار یخبندان در استان تهران

در این مدت احتمال کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما و ماندگاری هوای سرد وجود دارد که در این صورت موجب یخبندان در مناطق تحت تأثیر و خسارت به صنعت کشاورزی می شود

تصویر روز: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد احتمال یخبندان و وارد شدن خسارت به کشاورزان در استان خبر داد.

به گزارش صدا و سیما ، حامد یزدی مهر گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی استان تهران ، فردا یکشنبه 13 و دوشنبه ۱۴ و اوایل وقت سه شنبه ۱۵ آذر ، احتمال بارش باران در ارتفاعات شمال استان تهران و بارش باران، مه گرفتگی، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در قسمت شرقی استان تهران وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از ساکنان شرق استان تهران خواست هشدار‌ها را جدی بگیرند و مراقب لغزندگی مسیر‌ها ناشی از بارش و نبود دید کافی در هنگام عبور و مرور در زمان وقوع مه باشند و درخصوص سازه‌های ناایمن در هنگام وزش باد شدید احتیاط کنند.

حامد یزدی مهر به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف در شهر‌های شمالی استان و بارش پراکنده برف در شمال شهر تهران در روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه پیش رو هم اشاره کرد و افزود: در این مدت احتمال کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما و ماندگاری هوای سرد وجود دارد که در این صورت موجب یخبندان در مناطق تحت تأثیر و خسارت به صنعت کشاورزی می شود.

بر این اساس به همه کشاورزان توصیه شده تمهیدات لازم را در این خصوص بیاندیشند تا از خسارات احتمالی جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *