صالح آبادی

استفاده آزمایشی از «ریال دیجیتال» آغاز شد

علی صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره وضعیت رمز ارز ملی گفت: ریال دیجیتال راه اندازی شده و در مرحله پیش آزمایشی است

تصویر روز: رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی ریال دیجیتال خبر داد و گفت: موضوع ریال دیجیتال در مرحله پیش آزمایشی است.

به گزارش صداوسيما, علی صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره وضعیت رمز ارز ملی گفت: ریال دیجیتال راه اندازی شده و در مرحله پیش آزمایشی است.
رئیس کل بانک مرکزی در خصوص بانک‌های عامل بحث ریال دیجیتال گفت: فعلا بانک‌های ملی و ملت به عنوان بانک‌های عامل بحث ریال دیجیتال انتخاب شده اند و دو فروشگاه نیز امور این موضوع را انجام می‌دهند و بعد از طی شدن مرحله پیش آزمایشی وارد مرحله آزمایشی می‌شویم.
صالح آبادی در ادامه گفتگو با خانه ملت درباره اینکه چه زمانی مردم می‌توانند از ریال دیجیتال استفاده کنند؟، گفت:استفاده از ریال دیجیتال به شکل عمومی بعد از مرحله آزمایشی خواهد بود.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا بحث‌های کلان و بین المللی برای بحث ریال دیجیتال مدنظر بانک مرکزی است؟ گفت: سپیدنامه این موضوع در سایت بانک مرکزی منتشر شده که بیانگر شرایط اوراق، آینده و مباحث فنی موضوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *