کلاس درس

جزئیات تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاه‌های استان تهران

استانداری تهران از «تعطیلی» دانشگاه‌ها و فعالیت «غیرحضوری» مدارس استان تهران و «حضور یک سوم کارمندان» در ادارات و دورکاری مابقی کارمندان در روز یکشنبه خبر داد

تصویر روز: معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران از «تعطیلی» دانشگاه‌ها و فعالیت «غیرحضوری» مدارس استان تهران و «حضور یک سوم کارمندان» در ادارات و دورکاری مابقی کارمندان در روز یکشنبه خبر داد و گفت: امتحانات نهایی پایه دوازدهم برگزار می‌شود. همچنین ساعت کار شعب بانک‌ها نیز در این روز تغییر کرده است.

قدرت الله شفیقی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تعطیلی ادارات در شهر تهران گفت:‌ با توجه به برودت سرما و کاهش محسوس دما و ایجاد شرایط اضطراری به منظور مدیریت بهینه مصرف گاز و از طرفی به منظور جلوگیری از افت فشار گاز و نیز رعایت حال عموم هموطنان به خصوص در استانهای شمالی و شمال شرقی، مقرر شد به منظور پیگیری امورات اداری و اجرایی هموطنان کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی دولتی با «حضور یک سوم کارمندان» دایر باشد و مابقی کارمندان دورکار خواهند بود. دستگاه‌های خدمات‌رسان، امدادی، درمانی و دارای شیفت کاری از این موضوع مستثنی هستند.

مدارس غیرحضوری و دانشگاه‌ها تعطیل شدند

وی درباره وضعیت تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها نیز گفت:‌ کلاس‌های کلیه مدارس به صورت «غیر حضوری» تشکیل می‌شود اما سایر مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها تعطیل است. امتحانات نهایی پایه دوازدهم مطابق برنامه برگزار می‌شود. این در حالیست که تصمیم‌گیری برای برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان و یا تعویق امتحانات در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به عهده روسای دانشگاه‌ها خواهد بود.

نحوه فعالیت بانک‌ها

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران با بیان اینکه در خصوص بانکها یک سوم تعداد شعب هربانک به عنوان شعب منتخب دراستان تهران ازساعت ۹صبح تا ۱۳ ظهر فعال بوده ونسبت به ارائه خدمات حضوری اقدام می‌کنند، گفت: اسامی شعب منتخب ازطریق سایت بانکها قابل مشاهده است. همچنین تمامی سیستم‌های گرمایشی بانک‌ها خاموش است.

الزام خاموش بودن سیستم‌های گرمایشی ادارات دولتی

شفیقی تاکید کرد:‌ کلیه سیستم‌های گرمایشی (گازی، برقی و گازوئیلی) ادارات دولتی می بایست کاملا خاموش باشد. لازم است تمامی سیستم‌های گرمایشی مجتمع‌های خدماتی از جمله مجتمع‌های تجاری، تفریحی، فرهنگی و ورزشی خاموش باشد. اداره‌کل گاز استان مکلف است در اجرای این دستورالعمل نسبت به قطع گاز آن دسته از بخش‌های مشمول این ابلاغ نظارت و اقدام لازم را به عمل آورد. بی تردید حسن اجرای این دستورالعمل بر عهده عالیترین مقام خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *