IMG 20

ارتباط بین قدرت موتور و مکش جاروبرقی های موجود در بازار چیست؟

مکش جاروبرقی با عملکرد موتور حاصل می شود که هوا را از طریق شیلنگ مکش و سپس به کیسه گرد و غبار می کشد. موتور همان چیزی است که مکشی ایجاد می کند که گرد و غبار را از خانه شما خارج می کن

تصویر روز: مکش جاروبرقی با عملکرد موتور حاصل می شود که هوا را از طریق شیلنگ مکش و سپس به کیسه گرد و غبار می کشد. موتور همان چیزی است که مکشی ایجاد می کند که گرد و غبار را از خانه شما خارج می کند.

موتورهای جاروبرقی های امروزی کارآمدتر از موتورهای استفاده شده در مدل های قبلی هستند، به این معنی که در هنگام کار انرژی کمتری مصرف می کنند. برخی از جاروبرقی های قدیمی یک سرعت واحد داشتند. جدیدترها بر اساس میزان کثیفی که می‌خواهید جمع کنید و کجا را تمیز کنید (مثلاً کف‌های چوبی یا قسمت‌های فرش شده) سرعت‌های مختلفی را برای انتخاب ارائه می‌دهند.

یک جاروبرقی برای ایجاد مکش به مقدار مشخصی جریان هوا نیاز دارد

یک جاروبرقی برای ایجاد مکش به مقدار مشخصی جریان هوا نیاز دارد. موتور در جاروبرقی باید بتواند هوا را از طریق شیلنگ و داخل کیسه گرد و غبار بکشد. بنابراین اگر از یک مدل قدیمی استفاده می کنید که فقط دارای یک موتور کوچک و بدون توربین است، مکش زیادی نخواهد داشت. اگر به مدل جدیدتری که دارای موتور و توربین بزرگتر است ارتقا دهید، مکش بیشتری خواهید داشت زیرا هوای بیشتری نسبت به دستگاه قدیمی شما می تواند توسط دستگاه جدید شما وارد شود!

عامل دیگری که باید در نظر گرفت این است که یک موتور کوچکتر به مصرف برق کمتری نیاز دارد

عامل دیگری که باید در نظر گرفت این است که یک موتور کوچکتر به مصرف برق کمتری نیاز دارد. به عبارت دیگر، نسبت به موتورهای بزرگتر کارآمدتر است و انرژی کمتری مصرف می کند. مصرف انرژی کمتر به معنای هدر رفتن انرژی کمتر است که به معنی انتشار کمتر گازهای گلخانه ای است که به معنای محیطی پاک تر است.

هرچه موتور قدرتمندتر باشد، قدرت مکش بهتری خواهد داشت

هرچه موتور قدرتمندتر باشد، قدرت مکش بهتری خواهد داشت. موتور قلب هر جاروبرقی است و تعیین می کند که چقدر خوب کار کند. یک جاروبرقی با کیفیت بالا طول عمر بالایی خواهد داشت و به راحتی مانند جاروهای با کیفیت پایین تر خراب نمی شود. با این حال، یک مبادله آشکار وجود دارد: مکش بالاتر به معنای عملکرد با صدای بیشتر است. اگر به دنبال عملکرد بی صدا یا چیزی سبک وزن هستید که بتوانید هنگام تمیز کردن پله ها و پرده ها به راحتی آن را حمل کنید، به جای یک مدل عمودی با قابلیت مکش قوی، یک جاروبرقی کوچک سیلندر را انتخاب کنید. در این مقاله، نگاهی به جاروبرقی های مطرح بازار ایران و رقبای این غول لوازم خانگی ایرانی از نظر قدرت موتور و مکش، خواهیم انداخت.

بوش سری 6

جاروبرقی بوش سری 6 مجهز به سیستم Robust Air است. این سیستم با ایجاد جریان هوا قدرتمند در نهایت قدرت مکش 800 واتی را شکل می دهد که بی نظیر است که سبب تقویت عملکرد جاروبرقی می گردد و مشابه تکنیک سایکلون در موتورهای خودروهای اسپرت است. سری 6 که مجهز به فیلتراسیون با فیلتر HEPA است باعث عدم بازگشت ذرات گرد و غبار و آلودگی که توسط جاروبرقی جذب شده اند، به محیط می‌شود. سیستم Self-Clean نیز با پاکسازی خودکار فیلتر های این جاروبرقی سبب می شود عملکرد فیلتراسیون برای همیشه و بدون عیب و نقص انجام گیرد. مخزن این سری مانند بسیاری از همنوعانش، کیسه‌ای بوده و با سیمی 12 متری و صدای  حدود 76 دسیبلی، دسترسی فیزیکی و زمانی خوبی را فراهم می کند. بوش در ایران با گارانتی های متفرقه فروخته می شود و اغلب آن ها، گارانتی 1 ساله هستند که چندان اعتباری هم ندارد.

این جاروبرقی در حال حاضر حدود 6.800 تا 11 میلیون تومان قیمت دارد.

سامسونگ کوئین

جاروبرقی های سامسونگ کویین نیز در بین گروه جاروبرقی‌های کیسه‌ای دسته‌بندی می‌شود. این جاروبرقی ساده و زیباست. بدنه از مواد پلاستیکی باکیفیت ساخته‌ شده است و رنگبندی متنوعی دارد. رنگ‌های این جاروبرقی شامل آبی، آبی تیره، مشکی و قرمز هستند. چرخ‌های بزرگ در قسمت پشتی دستگاه نصب ‌شده‌اند و به کمک چرخ‌گردان زیرین دستگاه مانور جارو را آسان می‌کنند. دکمه‌های بزرگ خاموش و روشن کردن و سیم‌جمع‌کن، در قسمت عقبی جارو و روی آن قرار گرفته‌اند و بین این دو دکمه، پیچ تنظیم قدرت موتور نصب ‌شده است. در قسمت میانی بدنه و روی دستگاه، نشانگر کوچکی تعبیه‌ شده که در صورت پرشدن مخزن به کاربر هشدار می‌دهد. روی دستگاه، فضایی برای قرارگیری سری‌ها و پارویی ویژه در نظر گرفته ‌شده که دارای درپوش پلاستیکی است این سری نیز دارای فیلتر HEPA بوده و قدرت مکش 480 وات به اندازه کافی برای تمیز نگاه داشتن سرامیک ها و قالی های کوچک خانه شما کافیست. نویز 75 دسیبلی آن نیز، کمی آرامتر تر از برادر اروپایی اش است. خدمات این محصول پیشتر بر عهده سام سرویس بوده که با خروج سامسونگ از ایران، گارانتی آن نیز دیگر اعتبار ندارد و در حال حاضر اغلب به صورت بدون گارانتی، فروش می رود.

این جاروبرقی در حال حاضر حدود 6.500 در بازار ایران به فروش می رود.

اسنوا رویال

اسنوا که از سال گذشته جاروبرقی خود را معرفی کرده، تلاش کرده است تا این محصول را به سبد خریدارانش اضافه کند. اما ویژگی های این جاروبرقی نیز تفاوت عجیبی با محصولات فلگ شیپ اروپایی و کره‌ای بازار ایران ندارد جز آنکه در بحث خدماتش متفاوت است.

جاروبرقی اسنوا مدل رویال هم مانند دیگر برادرانش، ساده و زیباست و دارای رنگ آمیزی دو پوششه برای افزایش استقامت و کیفیت رنگی بالاتر است. رنگ های این جاروبرقی آبی، قرمز و خاکستری ست و از کیفیت بالایی برخوردار است. سیم آن 8 متری  بوده و با قدرت مکش 550 واتی آن توانی بیشتری از سامسونگ کویین و فیلیپس 9170 در اختیار شما می گذارد و نیازهای مخاطبان را برای هرگونه سطحی فراهم می کند. البته این قدرت نیز به لطف پیچ تنظیم، قدرت را می توان برای سطوح مختلف، کنترل کرد. فیلتر HEPA نیز باعث کنترل ورود ذرات گرد و غبار و آلودگی که توسط جاروبرقی جذب شده اند، به محیط می‌شود. صدای آن 75 دسیبل است و بنابراین با چنین قدرت مکشی، یک جاروبرقی آرام محسوب می شود. اسنوا برای جاروبرقی رویالش نیز SLA را فعال کرده است و در کنار ضمانت 2 ساله، خدمات بازگشت 30 روزه و تعویض 3 ماهه را نیز دارد.

این جاروبرقی در حال حاضر با قیمت 3.970 عرضه می شود.

فیلیپس 9170

جاروبرقی فیلیپس مدل FC9170 با رنگی آبی خود، یکی دیگر از جاروبرقی‌های قدرتمند است که با عملکرد و قدرت بالای خود پاسخگوی نیاز مخاطبانش است. این جاروبرقی قدرت مکش 500 واتی دارد که مانند تمامی رقیبان خود دارای لوله تلسکوپی و فیلتر هوای HEPA نیز هست. قدرت آن قابل تنظیم بوده و نشانگر پر شدن کیسه را نیز در میانه بدنه خود دارد. همچنین این دستگاه از نوع کیسه ای بوده و با وجود عملکرد خوب، دارای نویز 78 دسیبل است که خیلی هم آرام و بی صدا محسوب نمی شود. فیلیپس در ایران با گارانتی شکوفا الکتریک سرویس معرف شده اما این جاروبرقی اغلب متفرقه محسوب می شود.

 این مدل با قیمت 5.900 تا 9.200 در بازار عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *