مجلس

واکنش نمایندگان مجلس به اقدام پارلمان اروپا

اقدام اخیر پارلمان اروپا بیشتر یک حرکت سیاسی ناشی از خشم است که هم غیرمستقل بودن اروپا را نشان می‌دهد و هم توسط مجلس ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند

تصویر روز: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اقدام پارلمان اروپا مبنی بر درخواست از اتحادیه اروپا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست موسوم به تروریستی این اتحادیه را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، در پی درخواست خصمانه پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست موسوم به تروریستی اتحادیه اروپا، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حساب‌های کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر در واکنش‌هایی اقدام پارلمان اروپا را محکوم کردند.

طرح اصلاح قانون «اقدام متقابل علیه آمریکا» در مجلس به جریان افتاد
احمد نادری عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم تهران در مجلس در محکومیت اقدام پارلمان اروپا اظهار کرد: طرح اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران بعنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا در مجلس به جریان افتاد. کلیه کشورهای عضو «اتحادیه اروپا» که مبادرت به اعلام نام سپاه بعنوان سازمان تروریستی نمایند و کلیه نیروهای نظامی وابسته و سازمان‌ها و نهادهای این نیروها مشمول خواهند بود.

خطای محاسباتی اروپا، ‎مصوبه قاطع مجلس را به دنبال خواهد داشت
عزت‌الله اکبری تالار پشتی نماینده مردم تهران نیز با بیان اینکه «سپاه بازوی قدرتمند ملت‌های ستم‌دیده و مهمترین عامل سرکوب تروریسم در منطقه غرب آسیاست»، تاکید کرد: اروپا اثبات کرده که اراده مستقلی ندارد و دنباله روی صهیونیست‌هاست. خطای محاسباتی اروپا، ‎مصوبه قاطع مجلس شورای اسلامی را به دنبال خواهد داشت.

همان‌قدر که آمریکا غیرقابل اعتماد است اروپا هم غیرقابل اتکاست
همچنین علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در محکومیت اقدام پارلمان اروپا نوشت: «همان‌قدر که آمریکا غیرقابل اعتماد است اروپا هم غیرقابل اتکا است. اقتصاد اروپا که پس از جنگ جهانی دوم وابسته بود و اکنون سیاست مستقل خود را هم از دست داده‌اند؛ این وابستگی تا جایی پیش رفته که حتی چند پیرمرد و پیرزن آلبانی نشین هم برای آنها تعیین تکلیف می‌کنند.»

اقدام اخیر پارلمان اروپا توسط مجلس ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند
محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت نوشت: «اقدام اخیر پارلمان اروپا بیشتر یک حرکت سیاسی ناشی از خشم است که هم غیرمستقل بودن اروپا را نشان می‌دهد و هم توسط مجلس ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند.»

حتماً مقابله جدی خواهیم کرد
علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات نیز در محکومیت اقدام پارلمان اروپا عنوان کرد: «اروپای کارخانه تروریست پرور، سپاه جان فدا در مقابله با تروریسم را با این بهانه تحریم می‌کند؛ ما همه پاسدار هستیم. حتماً مقابله جدی خواهیم کرد. خروج از NPT را در دستور قرار می‌دهیم.»

اقدام پارلمان اتحادیه اروپا، به دلیل موفقیت‌های سپاه در عرصه‌های مختلف است
همچنین حجت الله فیروزی نماینده مردم فسا در مجلس تاکید کرد: اقدام پارلمان اتحادیه اروپا در تصویب درج نام سپاه مقتدر افتخارآفرین، در فهرست گروه‌های تروریستی، نشان از موفقیت‌های سپاه در عرصه‌های مختلف و نگرانی آنها از تأثیر تفکر جهادی سپاه و اثرگذاری اقدامات راهبردی این نهاد مردمی درمقابله با شرارت‌های پنهان و آشکار استکبار جهانی است.»

اروپا خود را بی آبرو کرد
مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اقدام اخیر پارلمان اروپا اظهار کرد: ‏‎اروپا که با کاسه لیسی از ‎آمریکا خود را بی آبرو کرده بود، با اهانت به سپاه، مفتضح‌تر شد. کور باد چشمی که اقتدار ‎ایران را نتواند دید.

قدرت پاسخ ایران را دست کم نگیرید
سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان نیز با تاکید بر اینکه «هر گونه تحرک ‎پارلمان اروپا با هر عنوانی علیه ‎سپاه پاسداران محکوم است و بدون تردید با واکنش قاطع ایران از جمله نمایندگان مجلس مواجه خواهد شد»، گفت: اروپا بیش از این فریب جنجال صهیونیست‌ها و آمریکا را نخورد و وارد دامی نشود که خروج از آن در اختیارش نیست. قدرت پاسخ ایران را دست کم نگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *