مدرسه

برنامه‌های جبرانی برای دانش‌آموزان

به ما می‌گویند هوا آلوده است و بچه‌ها اذیت می‌شوند و بحث سلامت دانش آموزان که مطرح می‌شود ما متوقف می‌شویم

اردیبهشت آنلاین: وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره برگزاری امتحانات باتوجه به غیرحضوری شدن مدارس در برخی استان‌ها گفت: اکنون نیمسال دوم سال تحصیلی شروع شده است و امتحانات هم باید در مابین همین نوبت برگزار شود، شب گذشته هم اطلاعیه‌ای در این باره صادر کردیم.

به گزارش ایسنا، یوسف نوری در حاشیه نشستی که با وزرای آموزش، خانواده و جوانان جمهوری نیکاراگوئه در دفتر مرکزی وزارت آموزش و پرورش داشت در جمع خبرنگاران گفت: عوامل عارضی به مدت زمان آموزش لطمه بسیاری زد. تعطیلی مدارس در دوران کرونا که ۲۶ ماه و از نظر ما سه سال تحصیلی بود و پس از آن از ابتدای سال تحصیلی، تعطیلی‌ها بسیار و بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: از رئیس جمهور خواهش کردم فکری برای تعطیلی مدارس شود، اکنون در بخش‌های مختلف و در صورت بروز هر اتفاقی تعطیلی مدارس اولین اقدام است و این در صورتی است که مدرسه باید آخرین مکان برای تعطیلی باشد. به ما می‌گویند هوا آلوده است و بچه‌ها اذیت می‌شوند و بحث سلامت دانش آموزان که مطرح می‌شود ما متوقف می‌شویم.

وزیر آموزش و پرورش درباره برنامه‌های جبرانی برای عقب‌ماندگی تحصیلی مدارس عنوان کرد: چند پیشنهاد ارائه شده که یکی برگزاری کلاس جبرانی در روزهای پنجشنبه‌، دیگری افزایش سال تحصیلی و ادامه دادن زمان تحصیل و دیگری برگزاری کلاس‌های جبرانی در تابستان است که هنوز هم حق الزحمه آن پرداخت نشده است، علی رغم آنکه در ستاد کرونا مصوب شده بود.

وی ادامه داد: اینها جزو بسته‌هایی است که باید اجرا کنیم تا دانش آموزان از آن ساعات آموزشی که در برنامه درسی ملی برایشان پیش بینی شده است جا نمانند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برگزاری امتحانات گفت: اکنون نوبت دوم(نیمسال تحصیلی دوم) شروع شده است و امتحانات هم باید در مابین همین نوبت برگزار شود، شب گذشته هم اطلاعیه‌ای در این باره صادر کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *