پژمانفر
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس:

ارز باید با نرخ پائین تری عرضه شود

انتظار داریم قیمت واقعی ارز در بازار عرضه شود و معتقدیم قیمت واقعی پایین‌تر از این است

تصویر روز: رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار داریم ارز با قیمت واقعی بازار عرضه شود و معتقدیم قیمت واقعی پایین‌تر از این است که در بازار عرضه شده است.

به گزارش صدا و سیما، ­نصرالله پژمانفر ­ضمن تشریح جلسه کمیسیون اظهارداشت: به منظور ایفای نقش نظارتی و اطلاع از آخرین شرایط بازار ارز و نحوه مدیریت آن پس از تکانه‌های اخیر ارزی جلسه‌ای با حضور رئیس کل بانک مرکزی و تعداد زیادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی (حدود ۷۰ نماینده) در محل کمیسیون اصل نود تشکیل شد.

وی افزود: نگرانی‌ها از افزایش قیمت ارز‌های خارجی و نحوه ورود بانک مرکزی به عنوان نماینده دولت در شرایط فعلی و در آستانه تدوین برنامه و بودجه برای کنترل این روند و آخرین وضع ذخایر ارزی کشور سوالات زیادی را برای کمیسیون اصل ۹۰ و نمایندگان ایجاد کرده بود که در این جلسه با رئیس و مدیران بانک مرکزی مطرح شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس خاطرنشان کرد: ناتزازی بانک‌ها و اضافه برداشت و در نتیجه کسری در منابع، تقاضای کاذب در بازار ارز، مدیریت منفی صرافی‌ها در فروش ارز و سوداگری و حاضر نبودن درست بانک مرکزی در بازار آزاد از عمده دلایل است که از منظر مدیریت بانک مرکزی موجب افزایش قیمت‌ها شده که برای آن برنامه‌هایی ارائه شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه نمایندگان از سایر کمیسیون‌ها نیز حضور داشتند گفت: پیشنهادها و نظر نمایندگان در جلسه امروز مطرح و پاسخ‌هایی از سوی رئیس کل بانک مرکزی ارایه شدو مقرر شد برای ایجاد آرامش در بازار و ایفای نقش نظارتی کمیسیون اصل ۹۰، اینگونه جلسات ادامه داشته باشد.

وی افزود: فضای نابسامان در بازار ارز به علل مختلف ایجاد شده است و باید کنترل شود و مهمترین موضوع در این زمینه ایجاد اعتماد است و ما انتظار داریم قیمت واقعی ارز در بازار عرضه شود و معتقدیم قیمت واقعی پایین‌تر از این است که در بازار عرضه می‌شود و بانک مرکزی هم برای این امر برنامه‌هایی ارائه کرد.

پژمانفر تصریح کرد: ما باید با رویکرد امیدبخش نسبت به وضع ارز کار را پیگیری کنیم و بانک مرکزی هم برای تامین نیاز بخش‌های مختلف کشور برنامه دارد و در این بخش نیز منابع در حال مدیریت و تامین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *