محرابیان

۴۰ درصد سدهای کشور پر شد

در استان‌های مرکزی، تهران، قزوین، قم، همدان، البرز و سمنان میزان بارش‌ها نسبت به سال‌های گذشته کمتر بوده است

تصویر روز: وزیر نیرو با بیان اینکه پرشدگی سدهای کشور به بیش از ۴۰ درصد رسیده که با ذوب برف‌ها میزان پرشدگی سدها بهبود پیدا می‌کند، گفت: اگر روند بارش‌ها در ماه‌های آینده به گونه‌ای باشد که عقب‌ماندگی در استان‌های مرکزی نیز جبران شود، سال خوبی را از نظر وضعیت منابع آبی در پیش خواهیم داشت.

“علی اکبر محرابیان” وزیر نیرو در گفت و گو با خانه ملت، در رابطه با آخرین وضعیت سدهای کشور گفت: در نیمه جنوبی کشور بارش‌ها بیش از حد معمول و نرمال کشور اتفاق افتاده اما در نیمه شمالی کشور به ویژه در استان‌های مرکزی، تهران، قزوین، قم، همدان، البرز و سمنان میزان بارش‌ها نسبت به سال‌های گذشته کمتر بوده است.

محرابیان در ادامه میزان پرشدگی سدهای کشور را بیش از 40 درصد اعلام کرد و افزود: البته طبیعی است که به خاطر نوع بارش‌ها که عمدتاً به صورت برف بوده و در سرشاخه‌ها هنوز ذوب نشده، این میزان ذخیره را داشته باشیم که امیداوریم با ذوب برف‌ها میزان پرشدگی سدها بهبود پیدا کند.

وزیر نیرو در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد: اگر روند بارش‌ها در ماه‌های آینده به گونه‌ای باشد که عقب‌ماندگی را در استان‌های مذکور جبران کند، سال خوبی را در پیش خواهیم داشت، در غیر این صورت باید روش‌های مدیریت مصرف را جدی بگیریم.

این عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه سیاست‌هایمان در حوزه انرژی و آب مدیریت مصرف است، عنوان کرد: با روش‌های مدیریت مصرف تلاش می‌کنیم میزان مصرف کاهش پیدا کند. سال جاری در حوزه مصرف آب نسبت به سال گذشته حداقل در تهران رشد مصرف نداشتیم؛ بدین معنی که با وجود اضافه تقاضاها، صرفه جویی قابل توجهی داشتیم. در حوزه برق نیز در سالی که پشت سر گذاشتیم نسبت به سال قبل 4.5 درصد کاهش مصرف داشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *