صرافی

پیش بینی قیمت ارز در روزهای آینده

سلطانی زاده: با افزایش تزریق درست ارز در شبکه سراسری صرافی‌ها شاهد بهتر شدن نرخ ارز خواهیم بود

تصویر روز: خرید ارز صادراتی پتروشیمی‌ها و معدنی‌ها از سوی صرافی‌های غیربانکی مجاز شد که به طور قطع در بازارارز و تعدیل قیمت‌ها تاثیرگذار است.

 با تصمیم بانک مرکزی خرید منابع حاصل از صادرات شرکت‌های پتروشیمی عضو انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی و همچنین شرکت‌های زیرمجموعه سازمان توسعه و‌نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در چهارچوب تالار حواله ارز (تالار دوم سامانه نیما) علاوه بر صرافی‌های بانکی در صرافی‌های تضامنی نیز مجاز شد.

به گزارش تصویر روز کامران سلطانی‌زاده، دبیر کل کانون صرافان در گفت‌وگو با ایبِنا با اشاره به بخشنامه جدید بانک مرکزی مبنی بر خرید ارز صادراتی پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها اظهار کرد: با توجه به بخشنامه اخیر بانک مرکزی درخصوص امکان معاملات ارز نیمایی صادر کنندگان عمده، به طور قطع شاهد افزایش دامنه عرضه ارز در بین شبکه سراسری صرافی و شکستن انحصارخواهیم بود که این موضوع افزایش عرضه، رقابت و تعادل نرخ‌ها در سامانه نیما را رقم می‌زند.

وی تاکید کرد: همچنین به دنبال این موضوع، با افزایش تزریق درست ارز در شبکه سراسری صرافی‌ها شاهد بهتر شدن نرخ ارز خواهیم بود.

سلطانی‌زاده افزود: این تصمیم پس از درخواست کانون صرافان از بانک مرکزی با بیان دلایل و توجیهات لازم در اثر گذار بودن در تعدیل نرخ ارز اتخاذ شد که با همراهی و همکاری بانک مرکزی و توجه دقیق بانک مرکزی به نظرات بخش خصوصی ارز بوده است. در همین راستا از ریاست بانک مرکزی و معاون ارزی بانک مرکزی برای اجرایی شدن این تصمیم تشکر ویژه داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *