وزارت کشور

دستگیری عوامل ناآرامی های مدارس

وزارت کشور از شناسایی و دستگیری تعدادی از افراد در ۶ استان خوزستان، آذربایجان غربی، فارس، کرمانشاه، خراسان رضوی و البرز خبر داد

اردیبهشت آنلاین: وزارت کشور در بیانیه ای اعلام کرد در سایه تلاش ها و مجاهدت های سربازان گمنام امام زمان (عج) در ۶ استان تعدادی از افرادی که به تهیه مواد تحریک‌کننده و انتشار آن در بین دانش‌آموزان عزیز اقدام کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش صداوسیما، وزارت کشور در بیانیه جدیدی که در مورد حوادث هفته‌های گذشته مدرسه‌ها صادر کرده، از شناسایی و دستگیری تعدادی از افراد در ۶ استان خوزستان، آذربایجان غربی، فارس، کرمانشاه، خراسان رضوی و البرز خبر داد.

وزارت کشور اعلام کرد: پیرو بیانیه‌های قبلی در مورد برخی رخدادها و مسایل پیش آمده در تعدادی از مدارس کشور، باستحضار مردم شریف و مومن ایران می رساند در سایه تلاش ها و مجاهدت های سربازان گمنام امام زمان (عج) در واجا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فراجا در ۶ استان خوزستان،آذربایجان غربی، فارس، کرمانشاه،خراسان و البرز، تعدادی از افرادی که به تهیه مواد تحریک‌کننده و انتشار آن در بین دانش‌آموزان عزیز اقدام کرده بودند که به بروز عوارض و ناراحتی برای دانش آموزان منجر شده است، شناسایی و دستگیر شدند.

وزارت کشور گفته بر اساس اطلاعاتی که در مورد یکی از تیم‌های ۴ نفره به آنها دست یافته، سه نفر از این تیم سوء سابقه از جمله فعالیت در اغتشاشات اخیر دارند و ارتباطشان با رسانه‌های معاند خارجی که نقش برجسته‌ای در اغتشاشات و جنگ ترکیبی اخیر داشته اند، محرز شده است.
در این بیانیه آمده که یکی از اعضای این تیم با انتقال مواد تحریک کننده از طریق فرزندش به داخل مدرسه و انتشار آن، پس از بدحال شدن تعدادی از دانش آموزان «بلافاصله از آنها در داخل مدرسه و بیمارستان فیلم گرفته و صحنه بدحالی را برای رسانه‌های معاند ارسال می‌کند.»

وزارت کشور همچنین افزوده که ارسال این فیلم‌ها با هدف سناریوی ایجاد هراس و دلهره در ملت، دانش آموزان و به تعطیلی کشاندن مدرسه‌ها بوده است.
وزارت کشور همچنین تاکید کرده اطلاعات تکمیلی از این دستگیری ها پس از پایان تحقیقات توسط سازمان های ذیربط به اطلاع خواهد رسید.
در این بیانیه آمده است به ملت شریف عزیز ایران اطمینان داده می شود عواملی که با اقدامات ناجوانمردانه علیه نوجوانان دانش آموز باعث ایجاد جو ناامنی روانی شده اند ، شناسایی و به دست قانون سپرده خواهند شد .
این وزارتخانه از والدین دانش آموزان خواست تا توصیه‌های لازم را به فرزندانشان برای رفع نگرانی و اضطراب بدهند و با مدیران، کارکنان و معلمان مدارس همکاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *