آیفون 14

پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۲۲

گوشی های اپل جایگاه اول تا سوم پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۲۲ را از آن خود کردند

تصویر روز: میزان فروش گوشی های اپل بسیار بالا است و همین نیز باعث شده که جایگاه اول تا سوم پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۲۲ را از آن خود کنند. پس از اپل، میزان فروش گوشی های سامسونگ و شیائومی چقدر بوده است؟

سال ۲۰۲۲ یک دوره موفق دیگر برای اپل بود و این شرکت آمریکایی توانست با بیشترین نماینده در لیست پرفروش ترین گوشی‌های سال بدرخشد. با توجه به اینکه گجت‌های اپل در لیست گوشی های اقتصادی قرار نمی‌گیرند، اهمیت انتخاب آنها توسط کاربران را دوچندان می‌کند.

درخشش اپل در لیست پرفروش ترین گوشی ها

به‌گزارش موسسه Counterpoint بیشترین میزان فروش را در میان گوشی‌ های هوشمند مدل آیفون 13 از آن خود کرده است. این گوشی سهمی ۵ درصدی از بازار جهانی و سهم قابل توجه ۲۸ درصدی را در میان آیفون‌ ها دارد. iPhone 13 در آمریکا، بریتانیا، چین، آلمان و فرانسه در جایگاه پرفروش ترین گوشی هوشمند قرار داشته است.

در جایگاه دوم نیز شاهد حضور آيفون ۱۳ پرو مکس با سهم ۲.۶ درصدی از بازار جهانی هستیم. پس از پرچمدار سال گذشته اپل نوبت به آیفون ۱۴ پرو مکس می‌رسد. این گوشی توانسته ۱.۷ درصد از بازار را به خود اختصاص دهد. پیش از این هرگز مدل‌های پرو و پرو مکس اپل نتوانسته بودند از مدل‌های معمولی فروش بیشتری را تجربه کنند.

پرفروش ترین گوشی های 2022

در جایگاه چهارم بالاخره شاهد حضور نماینده‌ای از سامسونگ هستیم. سامسونگ گلکسی A13 به عنوان یک گوشی اقتصادی توانسته ۱.۶ درصد از بازار را به خود اختصاص دهد. در جایگاه نهم پرفروش ترین گوشی های هوشمند سال 2022 نیز دیگر نماینده اقتصادی کره‌ای‌ها یعنی Galaxy A03 دیده می‌شود.

در رتبه‌های پنجم تا نهم نیز به‌ترتیب آيفون 13 پرو، آيفون 12، آيفون 14، آيفون 14 پرو و آیفون SE 2022 قرار دارند. اینکه آیفون 12 (معرفی شده در سال ۲۰۲۰) توانسته فروش بیشتری نسبت به آيفون 14 داشته باشد، قطعا برای اپل موضوع خوشایندی نیست. ظاهرا این گوشی هنوز در آمریکا، چین و ژاپن محبوبیت بالایی دارد. در پایان باید گفت که هیچ نماینده‌ای از شیائومی در میان پرفروش ترین گوشی های 2022 قرار ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *