سردار هادیانفر

افزایش تلفات جانی تصادفات به ۲۲۸ نفر

رییس پلیس راهور فراجا اعلام کرد که تا دیشب ۲۲۸ نفر در تصادف جان خود را از دست دادند

تصویر روز ـ  رییس پلیس راهور فراجا اعلام کرد که تا دیشب ۲۲۸ نفر در تصادف جان خود را از دست دادند که این آمار در حال افزایش است و جای نگرانی دارد.

به گزارش ایرنا، سردار سیدکمال هادیانفر عصر دوشنبه در گفت‌وگوی رادیویی در خصوص آخرین وضعیت از تلفات جانی تصادفات و ترافیک در مسیرها اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ماه با شروع طرح نوروزی تا شب گذشته (۲۸ اسفند) به دلیل تصادف ۲۲۸ نفر جان خود را از دست دادند. همچنین بیش از پنج هزار و ۲۰۰ نفر مجروح داریم که بسیاری از این افراد در مراکز درمانی هستند.

وی تاکید کرد: از رانندگان درخواست داریم سرعت مناسب را حفظ کنند. از کمربند ایمنی استفاده کنند چرا که عمده مشکل ما بی‌توجهی به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی و عدم کنترل وسیله نقلیه است. همچنین بیش از ۸۷ درصد سفرها مربوط به خودروهای شخصی و سبک برای خانواده‌ها است و عمده تصادفات برای سفرهای طولانی است لذا از رانندگان خواهش می‌کنیم بعد از ۲ ساعت رانندگی استراحت کنند.

رییس پلیس راهور فراجا در خصوص وضعیت ترافیکی نیز گفت: مسیرهای شمالی در برخی نقاط سنگین و نیمه سنگین است. همچنین در مسیر گیلان که در دهانه ورودی به رودبار و منجیل دچار مشکل هستیم و در این هشت کیلومتر که هنوز آزاد راه نشده مشکل دیرینه‌ای داریم.

وی ادامه داد: مسیر چالوس را از صبح امروز یک طرفه اعلام کردیم از جنوب به شمال در حال حرکت است و با عادی شدن شرایط بزرگراه، ۲ طرفه خواهد شد اما تنها مسیری که اعمال محدودیت داشتیم مسیر چالوس است.

به گفته سردار هادیانفر، مسیر هراز نیز به صورت سنگین و نیمه سنگین است اما در مسیرهای جنوبی، خودروها، نیمه سنگین و روان در حال حرکت هستند. همچنین در شرق و مسیر مشهد مشکل جدی نداریم.

وی تاکید کرد: تاکنون بیش از ۲۶ میلیون تردد بین استانی داشتیم که ۱۲ درصد رشد را نشان می‌دهد یعنی در این پنج روز بالغ بر ۱۳۰ میلیون تردد را در سطح کشور داشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *