تراکنش بانکی

استفاده از اسکناس به کمتر از ۲ درصد رسید

استفاده از همراه بانک‌ها و پایانه‌های فروش موجب شده سهم اسکناس از پول در گردش در سطح جامعه به کمتر از دو درصد برسد

تصویر روز ـ نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: ایجاد سامانه صیاد موجب شد شاهد کاهش ۱۴ درصدی چک‌های برگشتی در کشور باشیم.

به گزارش صداوسیما ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجادسامانه صیاد و ثبت چک در این سامانه موجب شد شاهد شفافیت بیشتری در حوزه صدور چک‌ها باشیم.کاهش ۱۴ درصدی چک‌های برگشتی با سامانه صیاد

وی افزود:ا در مدت فعالیت این سامانه میزان چک‌های برگشتی از ۲۱ درصد به ۷ درصد رسید که این نتیجه شفافیت حاصل از این سامانه است.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حوزه پول در گردش در سطح جامعه نیز بهره‌مندی از کارتخوان و خودپرداز و نقل و انتقال از طریق همراه بانک‌ها باعث شده تا استفاده از اسکناس در سطح جامعه کاهش چشمگیری پیدا کند.

ابوترابی خاطرنشان کرد: استفاده از همراه بانک‌ها، پایانه‌های فروش موجب شده است سهم اسکناس از پول در گردش در سطح جامعه به کمتر از دو درصد کاهش پیدا کند.

وی افزود: با توجه به موفقیت‌هایی که ما در استفاده سامانه صدور چک‌ها و استفاده از کارتخوان‌ها در نقل و انتقال پول در گردش در سطح جامعه داشته‌ایم می‌توانیم از این تجربه موفق در خرید و فروش ارز و سکه نیز استفاده کنیم.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خرید و فروش ارز و سکه از طریق سامانه نیز می‌تواند شفافیت در این حوزه را افزایش دهد و نظارت دقیق‌تری نیز از سوی بانک مرکزی بر این حوزه صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *