خودپرداز

ضرورت افزایش سقف کارت به کارت

یکتا: از منظر اقتصادی ملاحظاتی دارد که بانک مرکزی برای افزایش سقف کارت به کارت برای مدیریت ملاحظات اقتصادی این مسله احتیاط می کند

تصویر روز ـ باز هم تعطیلات نوروز و سفر و نیاز به پول نقد و جابه جایی آن و مردمی که با توجه به سفر بیشتر از هر زمان دیگری از محدودیت‌های سقف کارت به کارت در شبکه بانکی گله دارند و نمیتوانند در یک فرایند مبلغ مورد نیازی از پول را جابه جا کنند.

به گزارش صداوسیما باز هم تعطیلات نوروز و سفر و نیاز به پول نقد و جابه جایی آن و مردمی که با توجه به سفر بیشتر از هر زمان دیگری از محدودیت‌های سقف کارت به کارت در شبکه بانکی گله دارند و نمیتوانند در یک فرایند مبلغ مورد نیازی از پول را جابه جا کنند.
سال ۹۹ بود که بانک مرکزی سقف انتقال وجه کارت به کارت با نرم افزار‌های موبایلی را در طول یک شبانه روز ده میلیون تومان اعلام کرد همچنین روش‌های دیگری، چون پایا و ساتنا را برای انتقال وجه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان، راه اندازی کرد.
اما سقف پرداخت در این سامانه بعد از آخرین تغییرات در سال ۱۴۰۰ و باتوجه به نیاز مردم برای انتقال پول تاکنون افزایشی نداشته است.

یکتا معاون اداره مقررات نظام پرداخت بانک مرکزی دلیل این عدم افزایش را اینطور بیان می کند: در خصوص کارت به کارت به خاطر ملاحظات اقتصادی که وجود دارد از جمله اینکه انتقال وجوه و تسویه آن به صورت بین بانکی یکبار در روز انجام می شود از منظر اقتصادی ملاحظاتی دارد که بانک مرکزی برای افزایش سقف کارت به کارت برای مدیریت ملاحظات اقتصادی این مسله احتیاط می کند. به گفته وی اما در کنار آن سامانه پل در اختیار مردم قرار دادیم این سامانه بدلیل اینکه تسویه بین بانکی اش چهار بار در طول روز اتفاق می افتد ملاحظات اقتصادی را ندارد و به عنوان مکمل در اختیار مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *