madreseh

جزئیات تغییر ساعت کار ادارات و مدارس

ساعت آغاز به کار بانک‌ها همچنان 7 و 30 دقیقه است و کارمندان بانک ها برای انجام مقدمات نیم ساعت زودتر حاضر خواهند بود

تصویر روز ـ بر اساس مصوبه هیئت دولت، جزئیات آغاز به کار ادارات و مشاغل مختلف در سال جدید مشخص شد.

به گزارش تصویر روز به نقل از تسنیم، بر اساس مصوبه هیئت دولت واحدهای نظامی، انتظامی و امنیتی از ساعت 6.30 دقیقه صبح، واحدهای صنعتی 7 صبح، واحدهای ستادی دستگاههای اجرایی مستقر در تهران به‌صورت شناور از ساعت 7 تا 9 صبح و واحدهای استانی از ساعت 7 صبح مشغول به کار خواهند شد.

ساعت آغاز به کار دستگاه‌های اجرایی کشور در تمامی استان‌ها به‌استثنای واحدهای عملیاتی خدمت‌رسان در ماه مبارک رمضان از ساعت 7 تا 9 صبح شناور است و ساعت آغاز به کار در روزهای بعد از شب‌های قدر، ساعت 9 صبح است.

بر اساس اعلام سازمان اداری و استخدامی، رؤسای ادارات ستادی و استانی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و نظارت کنند که ساعات کار شناور، هیچ خدشه‌ای در نحوه پاسخگویی و ارائه خدمات ایجاد نکند.

مدارس مقطع متوسطه ساعت 7 و 30 دقیقه و مقطع ابتدایی ساعت 8 صبح است که مدارس باید به‌نحوی برنامه‌ریزی کنند که نیم ساعت قبل از آغاز به کار مدارس، پذیرش دانش‌آموزان انجام شود و در فرصت مذکور برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و ورزشی را اجرا کنند.

ساعت آغاز به کار بانک‌ها همچنان 7 و 30 دقیقه صبح است و کارمندان بانک‌ها برای انجام مقدمات شروع به کار، نیم ساعت زودتر حاضر خواهند بود تا از ساعت 7 و 30 دقیقه صبح خدمات بانکی به مردم ارائه شود.

تبصره پیشنهادی سازمان اداری و استخدامی کشور در راستای حمایت از خانواده و کاهش دغدغه والدینی که هر دو در دستگاه‌های اجرایی شاغل هستند و فرزند محصل در مقاطع پیش‌دبستان و دبستان دارند، دستگاه‌های اجرایی را در تعامل با یکدیگر مکلف کرده است با شناور شدن ساعت شروع به کار یکی از والدین موافقت کنند. کارکنان زن سرپرست خانوار که دارای این شرایط باشند هم مشمول همین حکم خواهند بود.

جلسات هیئت دولت ,

جلسات هیئت دولت ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *