بورس
طی دو روز گذشته انجام شد

سنگین ترین ریزش تاریخ بورس

بازار سهام روز جاری را با تابلویی کاملاً قرمز آغاز کرد

تصویر روز ـ بازار سهام روز جاری را با تابلویی کاملاً قرمز آغاز کرد به‌صورتی که در ۱ ساعت ابتدایی بازار شاخص کل ریزشی ۱۰۰هزار واحدی را داشته است.
بازار سرمایه در 1 ساعت ابتدایی روز جاری بیش از 110 هزار واحد از ارتفاع خود را از دست داد و تابلوی معاملاتی تقریباً یک‌دست قرمز پیشِ‌روی معامله‌گران قرار گرفت، بنابراین شاخص کل بازار سهام با اصلاحی 4درصدی به 2 میلیون و 341 هزار واحد رسید، همچنین شاخص هم‌وزن نیز با ریزشی بیش از 30هزار واحدی به ارتفاع 810 هزار واحد رسید،
به این ترتیب لازم به ذکر است که سه نماد فولاد، فارس و فملی بیشترین تأثیر منفی بر شاخص کل و سه نماد مارون، آریا و کگهر بیشترین تأثیر منفی بر شاخص فرابورس را تا این لحظه داشته‌اند. ارزش صف‌های فروش تا این لحظه از بازار به 7000 میلیارد تومان رسیده است و باید دید آیا این صف‌ها امروز جمع خواهند شد یا صف‌نشینی فروشندگان ادامه خواهد داشت، به گزارش تسنیم، این در حالی است که وضعیت بازار سهام در روز گذشته نیز همانند امروز، به‌شدت منفی بود و شاخص کل در پایان روز گذشته نیز تقریباً ریزشی 100هزار واحدی را تجربه کرده بود.

گفتنی است در روز جاری و تا این لحظه، تعداد نماد منفی در بازار بورس 346 و تعداد نماد مثبت 36 نماد است همچنین در بازار فرابورس نیز تعداد 255 نماد در محدوده منفی معامله می‌شوند و 46 نماد در محدوده مثبت در حال معامله شدن هستند.
لازم به ذکر است که ارزش معاملات تا کنون بیش از 7 هزار میلیارد تومان است، همچنین گروه خودرو و محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را بین صنایع به خود اختصاص داده‌اند.

نکته قابل تأمل در معاملات امروز این است که، ارزش بازار شرکتها از 11،900 همت به 10884 همت رسیده است و شاهد اصلاح حدود 10% در کل بازار بوده‌ایم، همچنین در پی اصلاحات دو روز اخیر ارزش دلاری بازار 20 میلیارد دلار اصلاح کرده و از 229 میلیارد دلار به 209 میلیارد دلار رسیده است.

خروج پول سنگین توسط حقیقی‌ها

به‌نظر می‌رسد تجربه ریزش عجیب و غریب بازار سهام در سال 99، دلیل عمده ترس شدید معامله‌گران از ریزش‌های بازار باشد و به همین علت با اولین نشانه‌های اصلاح، پول سنگینی توسط حقیقی‌ها از بازار خارج شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد در معاملات روز گذشته 4 هزار میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها از بازار خارج شده است که این مقدار در روز جاری و در 1 ساعتی که از بازار سپری شده است حدود 3 هزار میلیارد تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *