فیدیلتی

ریزش سنگین قیمت خودروهای مونتاژی

تيگو ۸ پرومکس که تا چهار ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان هم قيمت گذاري شده بود، تا سه ميليارد و ۷۰۰ ميليون تومان کاهش يافت

تصویر روز ـ رئيس اتحاديه نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودروي تهران ضمن اشاره به کاهش ۱۰ تا حدودا ۱۶ درصدي قيمت خودروها در بازار نسبت به دو هفته پيش، تاکيد کرد که در شرايط فعلي بازار از فروشنده اشباع شده، اما خريداري مراجعه نمي‌کند

به گزارش اتاق اصناف تهران ، سعيد موتمني با بیان این مطلب افزود: بازار خودرو در حال حاضر آرام و سطح معاملات تقريباً به صفر رسيده است. فروشنده در بازار بسيار، اما خريدار مراجعه نمي کند و بازار بدون مشتري پيش مي رود. روند کاهش قيمتها که از دو هفته پيش آغاز شده همچنان ادامه دارد و ۱۰ الي ۱۶ درصد کاهش قيمت در اکثر محصولات داخلي و مونتاژي محسوس است.

رئيس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: به طور مثال دنا اتوماتيک که تا يک ميليارد و ۱۰۰ ميليون تومان هم بالا رفته بود، اکنون به ۹۲۰ ميليون تومان رسيده، پژو ۲۰۷ دنده اي پانوراما از ۹۲۰ ميليون تومان به ۷۵۰ ميليون تومان بازگشت.

در خودروهاي مونتاژي نيز تيگو ۸ پرومکس که تا چهار ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان هم قيمت گذاري شده بود، پس از کاهش قيمت ها تا سه ميليارد و ۷۰۰ ميليون تومان هم کاهش يافته است .فيدليتي از دو ميليارد و ۳۰۰ ميليون تومان به دو ميليارد و ۵۰ ميليون تومان هم رسيده يا ديگنيتي از دو ميليارد و ۵۰۰ميليون تومان به دو ميليارد و ۲۵۰ميليون تومان رسيد.

وي تصريح کرد: کاهش قيمت در خودروها اعم از داخلي، مونتاژي و حتي وارداتي هم ديده مي شود. کاهش قيمت در محصولات سايپا در حدود ۱۰ درصد است و در محصولات ايران خودرو هم همينطور که اشاره شد بين ۱۰ تا بعضا ۱۶ درصد کاهش قيمت ديده مي شود.

موتمني در مورد پيش بيني ادامه روند کاهشي، گفت: فعلا روند بازار کاهشي و خريدار بسيار کم است؛ از سوي ديگر دارندگان خودرو تمايل به فروش محصول در اختيار خود دارند و فروشنده در بازار زياد هست؛ بنابراين براي فروش خودروي در اختيار، حاضرند قيمت را پايين بياورند؛ چنانچه روند واردات هم ادامه دار شود، تاثير بيشتري بر کاهش قيمت خودروها در بازار خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *