هواپیما

نرخ بلیت هواپیما ۲۹ درصد گران شد

قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی به طور میانگین ۲۹ درصد افزایش یافته است

تصویر روز ـ دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما طبق تصمیم ستاد تنظیم بازار خبر داد.

به گزارش ایسنا، به‌دنبال درخواست شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش قیمت بلیت، چندی پیش محمد محمدی بخش – رییس سازمان هواپیمایی کشوری – اظهار کرد که انجمن شرکت‌های هواپیمایی درخواست افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بلیت را در شورای عالی ترابری مطرح کردند که مقرر شده در ستاد تنظیم بازار ارائه شده و درباره آن تصمیم‌گیری شود.

همچنین حسن خوشخو – معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری – چند روز پیش با اشاره به تلاش برای کنترل این وضعیت اظهار کرد: احتمالا تا آخر اردیبهشت ماه یعنی ظرف یکی – دو روز آینده مصوبه‌ای را ابلاغ کنیم که به بخشی از مطالبات ایرلاین‌ها پاسخ داده شود و بتوانیم به شرایط عادی برگردیم.

در نهایت امروز مقصود اسعدی سامانی – دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی – اعلام کرد که با تصمیم ستاد تنظیم بازار، قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی به طور میانگین ۲۹ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه رقم پیشنهادی انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بلیت بود، افزود: این میزان افزایش قیمت، هیچ مشکلی از صنعت را حل نمی‌کند و هیچ ارتقای کیفیت در خدمات نخواهیم داشت؛ انجمن شرکت‌های هواپیمایی نسبت به افزایش ۲۹ درصدی نرخ بلیت اعتراض دارد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بابیان اینکه براساس قانون پنجم، باید آزادسازی نرخ صورت می‌گرفت، گفت: طبق قانون، دولت نباید در نرخ گذاری دخالت کند بلکه صرفا باید نظارت داشته باشد. ما در صنعت هوانوردی شاهد مهاجرت خلبان‌ها هستیم و با این وضعیت مهاجرت خلبان‌ها سرعت پیدا می‌کند. درخواست ما این است که اگر پایداری صنعت هوایی و تداوم ارائه خدمات و انجام سفرهای ایمن مدنظر است روی نرخ اعمالی مجددا بازنگری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *