ذبیح اللّه خدائیان

انتقاد رییس سازمان بازرسی از کیفیت خودروهای داخلی

هنوز خودروهایی تولید می‌کنیم که ۲ برابر یا بیشتر از خودروهای کارخانه‌های دیگر کشورها سوخت مصرف می‌کنند

تصویر روز ـ رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: هنوز خودروهایی تولید می‌کنیم که ۲ برابر یا بیشتر از خودروهای کارخانه‌های دیگر کشورها سوخت مصرف می‌کنند، آیا این تولید افتخار است؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ذبیح الله خداییان رییس سازمان بازرسی کل کشور در نشست شورای اداری استان سمنان در سالن همایش‌های استانداری گفت: خودروهای فرسوده‌ای در کشورمان داریم که چند برابر مصرف استاندارد مصرف سوخت دارند و این موضوع در تضاد با مدیریت مصرف است.

وی تصریح کرد: خرید خودروهای فرسوده از مردم توسط دولت نقشی مهم در مدیریت مصرف و جلوگیری از هدر رفت انرژی دارد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور افزود: خروج از وابستگی نفتی یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی است و باید احاد جامعه به این جمع بندی برسند مردمی‌سازی اقتصاد و تمرکززدایی از اقتصاد نفتی گره‌گشای مشکلات است.

او افزود: نخبگان سرمایه فکری دارند و ممکن است از لحاظ مالی ضعیف باشند و کمک و حمایت مالی از نخبگان و دانش بنیان‌ها راه ممانعت از خروج نخبگان از کشور است.

خداییان اضافه کرد: اجرای قانون تسهیل صدور مجوز‌ها به منظور رونق سرمایه گذاری بخش خصوصی پیگیری می‌شود و یکی از راه‌های تحقق این امر این است که دستگاه‌ها به سامانه خدمات دولت الکترونیک متصل و مجوز‌ها به صورت الکترونیکی و در اسرع وقت صادر شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات در تحقق پنجره واحد کسب و کار و صدور الکترونیکی مجوز‌ها و استعلام‌ها گفت: در این خصوص برای برخی مدیران بلندمرتبه پرونده تشکیل شده و همچنان با کمک خود دولت و شخص رئیس جمهور این موضوع پیگیری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *