دیگنیتی

افزایش ۹۶ درصدی تولید خودروسازان خصوصی

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: تولید خودروسازان خصوصی در فصل بهار، افزایش ۹۶ درصدی را نشان می‌دهد

تصویر روز – مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: تولید خودروسازان خصوصی در فصل بهار، افزایش ۹۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش وزارت صمت؛ مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: در بهار امسال نزدیک به ۶۷هزار دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شد این در حالیست که در مدت مشابه پارسال سهم بخش خصوصی فقط ۳۴ هزار دستگاه خودرو بود.

عبدالله توکلی‌لاهیجانی افزود: در این مدت سهم بخش خصوصی از تولید خودرو در کشور ۲۱ درصد بوده است. وی گفت: همچنین از تولید حدود ۳۲۵ هزار دستگاه خودرو در ۳ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: حدود ۲۷۷ هزار دستگاه از این تولیدات خودروی سواری بوده است.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت با بیان اینکه تولید این تعداد خودرو به‌صورت عبور مستقیم و بدون ناقصی انجام شده، به تولید حدود ۲۷۷ هزار دستگاه خودروی سواری در این مدت اشاره کرد که ۸۵.۲ درصد از کل تولیدات خودروسازان را تشکیل می‌دهد.

رشد چشمگیر در تولید وانت، ون، مینی‌بوس و اتوبوس

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت اضافه کرد: در مدت یاد شده ۳۶ هزاردستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از ۲۷ درصد رشد داشته است.

وی ادامه‌داد: علاوه بر این در سه ماهه نخست امسال حدود ۸۰۰ دستگاه خودروی ون تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۱۷ درصد رشد را نشان می‌دهد. در این مدت نزدیک به ۵۸۰ دستگاه مینی‌بوس و اتوبوس نیز تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیان‌گر ۱۶ درصد رشد است.

توکلی‌لاهیجانی در ادامه تاکید کرد: تولید بیش از ۱۰هزاردستگاه انواع خودروی سنگین (کامیون، کامیونت و کشنده) و رشد ۹۵ درصد تولید در این حوزه، از دیگر آمار قابل ذکر است.

افت ۱۵ درصد قیمت موتورسیکلت

وی در ادامه به تولید حدود ۱۳۸ هزار دستگاه موتورسیکلت در کشور در بهار امسال اشاره کرد و گفت: افزایش عرضه موتورسیکلت در ماه گذشته سبب شد تا شاهد افت ۱۵ درصدی قیمت این محصولات در بازار باشیم.

توکلی‌لاهیجانی افزود: روندی که درباره افزایش تولید از سال گذشته آغاز شده بود، در سه ماهه نخست امسال نیز با شدت بیشتری تداوم یافته و برنامه افزایش عرضه خودرو و توسعه صنعت خودروی کشور در دستورکار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *