تلگرام

«استوری» به پیام‌رسان تلگرام اضافه شد

کاربران می‌توانند زمان انقضای استوری خود را انتخاب کنند و تعیین کنند که آن‌ها در عرض ۶، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعت ناپدید شوند

تصویر روز ـ مدیر عامل تلگرام، روز ۲۶ ژوئن (۵ تیر) اعلام کرد: قابلیت «استوری» از اوایل ماه آینده میلادی به این پیام‌رسان اضافه خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل تصویر روز به نقل از یورونیوز ، پاول دوروف با بیان این خبر گفت: ویژگی استوری در این اپلیکیشن، با قابلیت تنظیم زمان انقضا برای آن، به طور عمومی عرضه خواهد شد.

درخواست کاربران از تلگرام

بنیانگذار تلگرام در پستی که در کانال شخصی‌اش در تلگرام به اشتراک گذاشت افزود: کاربران سال‌ها است از او درخواست راه‌اندازی این ویژگی را داشته‌اند، با این حال شرکت در ابتدا با آن مخالف بوده است «چرا که استوری‌ها همین حالا همه جا هستند».

با این وجود به گفته وی تلگرام در نهایت تصمیم گرفت به کاربران خود گوش دهد و نسخه‌ای از استوری ایجاد کند که به نظر نسبت به سایر پلتفرم‌ها قابل تنظیم‌تر است.

جزئیات استوری تلگرام

مطابق اطلاعات منتشره، استوری‌ها در این سرویس پیام‌رسان به صورت حباب‌هایی در بالای صفحه چت ظاهر می‌شوند و فرد با زدن روی آن‌ها می‌تواند محتوایشان را مشاهده کند.

کاربران همچنین می‌توانند تعیین کنند چه کسی پست‌های آنها را ببیند. در واقع آن‌ها می‌توانند انتخاب کنند که استوری‌ها برای عموم به نمایش درآید، فقط برای مخاطبین خاص قابل مشاهده باشد و یا تنها برای فهرستی از دوستان نزدیکشان.

کاربران همچنین می‌توانند افراد دیگر را تگ کنند و همینطور گزینه‌هایی برای اضافه کردن زیرنویس‌ها و لینک‌ها به استوری‌ها وجود دارد.

چه کسانی میتوانند استوری شما را ببینند؟

در قابلیت جدید تلگرام پیش‌بینی شده است که اگر کاربران نخواهند استوری‌های یک مخاطب خاص را ببینند، می‌توانند آنها را به فهرست «مخفی» در بخش مخاطبین خود منتقل کنند.

اما شاید بهترین چیز در مورد ویژگی جدید تلگرام این است که کاربران می‌توانند زمان انقضای استوری خود را انتخاب کنند و تعیین کنند که آن‌ها در عرض ۶، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعت ناپدید شوند.

پخش دائمی استوری

در همین حال کاربران می‌توانند استوری‌هایشان را به صورت دائمی در صفحه پروفایل خود نمایش دهند. این مشابه همان روشی است که اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد استوری‌های خود را «هایلایت» کنند. به گزارش تصویر روز علاوه بر این، قابلیت استوری کاربران تلگرام را قادر می‌سازد پست‌های دلخواه خود در کانال‌ها را به اشتراک بگذارند.

دوروف گفته است که تلگرام در حال تست داخلی ویژگی تازه بوده و استوری‌ها در آخرین مراحل آزمایشی قرار دارند. بنابر اعلام وی، این قابلیت به پلتفرم اجازه خواهد داد که «اجتماعی‌تراز آن‌چه هست، بشود».

گفتنی است شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و پیام‌رسان‌های بزرگ همچون واتساپ مدت‌ها است که گذاشتن استوری را برای کاربران خود امکان‌پذیر کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *