هکر

شارژ ۵ هزار تومانی که ۵۰ میلیون آب خورد!

پلیس از شناسایی و دستگیری عامل راه اندازى صفحه فیشنگ با ترفند خرید شارژ تلفن همراه ارزان قیمت خبر داد

تصویر روز ـ رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل راه اندازى صفحه فیشنگ با ترفند خرید شارژ تلفن همراه ارزان قیمت خبر داد.

به گزارش صدا و سیما، سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت، گفت: در پی مراجعه شخصی به پلیس فتا پایتخت مبنی بر برداشت غیر مجاز مبلغ حدود ۵۰ میلیون تومان از حساب بانکى وی توسط فرد یا افرادى ناشناس، رسیدگى به این پرونده در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.
وی افزود: شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد جهت خرید شارژ تلفن همراه در فضای مجازی مشغول جستجو بودم که با یک سایت مواجه شدم که مدعی بودند شارژ تلفن همراه را با قیمت ارزان‌تر از بقیه به فروش می‌رسانند، بنابراین بدون توجه به آدرس درگاه پرداخت و اطمینان از هویت گردانندگان آن صفحه اقدام به خرید کردم و پس از وارد کردن اطلاعات محرمانه کارت بانکی با تراکنش ناموفق مواجه شدم و تمام موجودی حسابم را از دست دادم.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت گفت: کارشناسان پلیس فتا در اقدامات خود متوجه شدند فردی تحت عنوان فروش شارژ ارزان قیمت با ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت و سپس هدایت شهروندان به جهت پرداخت از طریق این درگاه از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌نماید.
سرهنگ معظمی گودرزی افزود: متخصصین سایبری پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پس از شناسایی مجرم در فضای مجازی اطلاعات هویتی وی را به دست آورده و متهم را در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل کردند.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد، شارژ‌های تلفن همراه مورد نیاز خود را فقط از مراکز و اپلیکیشن مالی مورد تائید و معرفی شده در وب سایت اصلی بانک‌ها و یا مورد تائید بانک مرکزی و نصب شده از منابع اصلی و یا وب سایت اپراتور‌ها تهیه نمایند و به نتایج نشان داده شده توسط موتور‌های جستجوگر اکتفا نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *