کنکور

وزیر آموزش و پرورش: کنکور فعلا حذف نمی‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: سرنوشت کنکور را قانون تعیین می‌کند، اما فعلا حذف نمی‌شود

تصویر روز ـ وزیر آموزش و پرورش گفت: سرنوشت کنکور را قانون تعیین می‌کند، اما فعلا حذف نمی‌شود.
به گزارش تسنیم از خرم‌آباد، رضا مراد صحرایی در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش استان لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه شورای آموزش و پرورش استان لرستان تصمیم گرفته شد با توجه به ظرفیت استان لرستان در بخش کشاورزی، سه هنرستان بزرگ در حوزه کشاورزی در استان تاسیس شود.

وی افزود: جهت تقویت اردوگاه کمالوند که یک اردوگاه ملی و استانی است 60 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که در دو سال انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: در رابطه با دانشگاه فرهنگیان تصمیم گرفته شد ملکی که در استان وجود دارد توسط استاندار بررسی شود و دانشگاه فرهنگیان نیز 40 میلیارد تومان هزینه منظور نماید تا اول مهر مورد استفاده قرار گیرد، البته ملک متعلق به دولت است و لزوما به دانشگاه فرهنگیان داده نمی‌شود.

صحرایی بیان کرد: کانون پرورش فکری کشور جهت اتمام سه طرح کانون در استان لرستان 10 میلیارد تومان تخصیص داده و همچنین هزار کتابخانه کلاسی در روستاها، 40 هزار کتاب به مدارس و 5 کانون زبان در استان به بهره بردای برساند.

وی بیان کرد: در استان لرستان مقرر شد هر مدرسه کانکسی که بیش از 10 دانش آموز داشته باشداین امکان وجود دارد که در قالب اجرای طرح شهید پناهی تا پایان سال1403 جمع آوری شوند.

صحرایی با بیان اینکه مدارس شبانه روزی تعطیل شده استان احیا می‌شوند، افزود: در طرح شهید سلیمانی ویژه ساخت فضاهای ورزشی مدرسه‌ای خوشبختانه لرستان عملکرد خوبی داشته ، به طوری‌که از تعداد 33 واحد ورزشی 27 واحد افتتاح شده ، مابقی در حال افتتاح هستند و در گام دوم بر ای لرستان 29 واحد در نظر گرفته شده است.

وی در پاسخ به خبرنگار تسنیم در رابطه با سرنوشت حذف کنکور تصریح کرد: سرنوشت کنکور را قانون تعیین می کند و فعلا به این صورت است که کنکور حذف نمی‌شود ولی ضریب تاثیر قطعی درس‌های پایه متوسطه که امسال برای پایه دوازدهم 40 درصد بود سال آینده 50 درصد برای پایه دوازدهم ، دو سال دیگر نیز تمام امتحانات نهایی هستند و سه سال دیگر 60 درصد برای پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *