واکسن کرونا

افراد بالای ۶۰ سال نوبت یادآور واکسن کرونا تزریق کنند

افراد بالاتر از ۶۰ سال، در صورتی که در یکسال گذشته واکسن کرونا تزریق نکرده اند، یک نوبت یادآور واکسن کرونا تزریق کنند

تصویر روز ـ رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس آخرین دستورالعمل کمیته ملی واکسیناسیون کووید۱۹، افراد بالاتر از ۶۰ سال سن، در صورتی که در یکسال گذشته واکسن کرونا تزریق نکرده اند، یک نوبت یادآور واکسن کرونا تزریق کنند.

به گزارش ایرنا از وبدا، شهنام عرشی افزود: افرادی که از سفرهای با تجمع بالا باز می گردند، در صورت وجود علائم سرماخوردگی به مدت دو تا سه روز در منزل بمانند و اگر به هر دلیلی مجبور به ترک منزل و دارای علائمی مانند عطسه، سرفه و آبریزش بینی هستند، حتما از ماسک استفاده کنند.

وی تصریح کرد: اگر افرادی هستند که اسهال شدید دارند و مدت آن بیشتر از یکی دو روز شده، توصیه بر این است که در اولین فرصت به پزشک معالج، مراجعه و درمان های لازم را دریافت کند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شباهت علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا، توصیه کرد گروه های پرخطر از اواسط شهریور به بعد نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند.

به گفته عرشی، معمولا در آبان ماه هر سال، شاهد اوج پیک آنفلوآنزا در کشور هستیم، افرادی که سن بیشتر از ۶۰ سال و بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، دیابت شدید، بیماری های ریوی و یا بیماری هایی دارند که سیستم ایمنی را ضعیف می کند، حتما باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

وی اظهار داشت: همچنین در اوایل پاییز، ممکن است شاهد بیماری ها و اسهال های روده ای باشیم بنابراین شستشوی دست قبل از مصرف غذا، پرهیز از مصرف غذای خام و سالاد در بیرون از منزل را توصیه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *