هکر

پلیس فتا: مراقب لینک‌های آلوده باشید

مجرمان سایبری همواره از تعطیلات و ایام پایانی هفته برای گسترش فعالیت‌های مجرمانه خود استفاده می کنند

تصویر روز ـ معاون اجتماعی پلیس فتا به شهروندان هشدار داد: باتوجه به تجربه سال‌های گذشته و پیش رو بودن تعطیلات ۳ روزه، با خطر افزایش ارسال لینک‌های آلوده از سوی مجرمان سایبری مواجه خواهیم بود.

به گزارش فارس،سرهنگ رامین پاشایی معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا اظهار داشت: باتوجه به پیش رو بودن تعطیلات ۳ روزه در کشور و بر اساس تجزیه و تحلیل پرونده های قضائی ارائه شده در سال های گذشته، با خطر افزایش ارسال لینک های آلوده در این ایام، از سوی مجرمان سایبری روبرو خواهیم بود.

معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس فتا فراجا در تشریح این خبر بیان داشت: مجرمان سایبری همواره از تعطیلات و ایام پایانی هفته برای گسترش فعالیت‌های مجرمانه خود استفاده می کنند؛ لذا با توجه به تعطیلات ۳ روزه کشور و مناسبت های مذهبی پیش رو، تحرکات مجرمان سایبری با ترفند ارسال لینک‌های آلوده با نام و اعتبار سازمان‌های دولتی نظیر سامانه ثنا، دریافت سهام عدالت و یا شرکت در مسابقات رادیویی و تلویزیونی افزایش خواهد یافت.

این مقام انتظامی افزود: پیش فرض اولیه افزایش تحرکات مجرمان سایبری در ایام تعطیلات را می‌توان محدودیت دسترسی هموطنان به خدمات قضائی و انتظامی عنوان نمود که این موضوع صحت ندارد.

سرهنگ پاشایی گفت: هموطنان گرامی می‌توانند در صورت مواجهه با هرنوع کلاهبرداری، از خدمات انتظامی پلیس 110 و مراکز امداد و فوریت‌های سایبری و یا تماس با شماره 096380 به‌صورت 24 ساعته بهره مند شوند و در هنگام ضرورت نیز از شیفت‌های قضائی دادگاه‌ها و دادسراهای کشور استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.gov.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند؛ همچنین در صورت نیاز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری با همکاران ما در میان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *