حسن پور
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور خبر داد:

حمایت از واحد های صنفی – تولیدی برای صادرات

دکتر حسن پور: یکی از مهمترین وظایف ما ایجاد بستر های لازم برای فعالان اقتصادی و همچنین رفع موانع تولید و صادرات است

تصویر روز (حمید طلیمی) نشست هفتگی شورای عالی بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور با حضور اعضای دائمی این شورای در تهران برگزار شد.

به گزارش تصویر روز در ابتدای این نشست دکتر غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف ، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور به تشریح برخی اقدامات انجام شده این سازمان در ایام اربعین پرداخت.

دکتر حسن پور سپس به موضوع توانمند سازی واحد های صنفی- تولیدی برای حضور در بازار های صادراتی اشاره کرد و گفت: باید از طریق توانمندسازی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و تجمیع آنها در قالب انجمن های مختلف توان صادراتی این مراکز را افزایش داد.

وی اظهارداشت: توسعه صادرات ، موتور محرکه بخش تولید است ، لذا حضور واحد های صنفی – تولیدی در بازار‌های جهانی میتواند ضمن ایجاد اشتغال ، نقش مهمی نیز در خنثی‌سازی اثرات تحریمی و تامین ارز مورد نیاز کشور داشته باشد.

وی افزود: باید تلاش شود با استفاده از روش های مختلف از جمله ارایه تسهیلات، اعطای مشوق‌های لازم و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای حضور این مراکز در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به تقویت این واحد‌ها پرداخت.

دکتر حسن پور تاکید کرد: یکی از مهمترین وظایف بسیج ایجاد بستر های لازم برای فعالان اقتصادی و همچنین رفع موانع تولید و صادرات در کشور است که به لطف الهی در این زمینه موفقیت های خوبی نیز حاصل شده است.

 توسعه مناسبات تجاری با عراق

رئیس سازمان بسیج اصناف ، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در ادامه نشست نشست هفتگی با شورای عالی بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور اعلام کرد: با توجه به امکانات و توانمندی های موجود امکان توسعه مناسبات تجاری با کشور عراق وجود دارد.

وی گفت: با توجه به اشتراکات فراوان دو کشور و همچنین مزیت‌های نسبی موجود امکان صدور بیشتر محصولات کشورمان به بازار عراق وجود دارد.

وی افزود: فعالان اقتصادی کشورمان در عراق با رقبای قدرتمندی همچون ترکیه و چین روبه رو هستند. لذا باید با اطلاع رسانی ، معرفی مناسب کالاها و خدمات و همچنین تولید محصولات با کیفیت سهم بیشتری از بازار این کشور را دراختیار بگیرند.

حمایت از فعالیت های بخش خصوصی

در ادامه این نشست علی درویش رئیس بسیج اتاق بازرگانی ایران در خصوص حمایت و بستر سازی شرایط حضور واحد های صنفی – تولیدی در بازار های منطقه ای و بین المللی و همچنین برگزاری همایش سراسری بسیج تجار کشور توضیحاتی ارایه داد.

وی افزود: تلاش داریم با برگزاری مستمر جلسات هفتگی با حضور اعضای شورای عالی بسیج تجار، روند توسعه مناسبات تجاری به ویژه با کشورهای همسایه را پی گیری و اجرایی کنیم.

درویش تاکید کرد: باید تلاش کنیم با حمایت از فعالیت های بخش خصوصی ، بستر لازم برای ایجاد اشتغال و افزایش صادرات را فراهم کنیم.

وی همچنین از برگزاری همایش سراسری بسیج تجار سراسر کشور خبر داد و گفت: بزودی در خصوص جزئیات این همایش اطلاع رسانی خواهد شد.

در پایان این نشست سایر اعضای شورای عالی بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور در خصوص موضوعات مختلف از جمله تشکیا میز عربستان در اتتحادیه تجار امین ، تدوین نقشه راه برای صادارت واحد های صنفی – تولیدی و شناسایی شرکت های دانش بنیان صادرات محور به تشریح نظرات و دید گاه های خود پرداختند.

87

86

88

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *