تاج گل

خرید و فروش چندباره تاج گل‌های مراسم ترحیم!

این افراد تاج گل‌ها را از صاحب عزا خریداری می‌کنند و بعد با کمی رسیدگی و ترمیم بار دیگر آن را برای فروش می‌گذارند

تصویر روز ـ رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران از بروز اتفاق جدید در این بازار خبر داد و گفت: به‌تازگی عده‌ای در مراسم ترحیم حاضر شده و به صاحبان مجلس پیشنهاد خرید تاج گل‌های ارسالی را می‌دهند.
اکبر شاهرخی، رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران گفت: پس از خرید دسته گل‌هایی که برای صاحبان عزا آورده‌اند، عده‌ای بار دیگر این تاج گل‌ها را با قیمتی کمتر از قیمت واقعی برای فروش می‌گذارند و بدین ترتیب شاید یک دسته‌گل چهار بار به فروش برسد.

وی ادامه داد: این افراد تاج گل‌ها را در محل مراسم با قیمتی حتی در حد یک بیستم قیمت واقعی از صاحب عزا خریداری می‌کنند و بعد با کمی رسیدگی به آن و ترمیم دسته گل بار دیگر آن را برای فروش می‌گذارند.

شاهرخی افزود: بر همین اساس وقتی ما در واحدهای صنفی به طور مثال قیمت یک تاج گل را چهار میلیون تومان اعلام می‌کنیم در بسیاری موارد مشتریان ما اعتراض می‌کنند که قیمت این دسته گل‌ها روی سایت‌های اینترنتی مثلا دو میلیون تومان است. این معضلی است که این روزها با آن مواجهیم و همکاران ما به این واسطه چالش‌های متعدد دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کنید قیمت بالای گلفروشی‌ها مردم را به استفاده از این شیوه‌ها ترغیب کرده، توضیح داد: وضع گل خراب است و گرانی در این بازار شروع شده است. مدتی است تولید گل بسیار کم شده و مشکلاتی مانند تورم و بی ثباتی نرخ ارز موجب شده واردات گل بسیار کمتر شود. البته ما در حوزه گل‌های شاخه‌ای واردات گل نداریم اما در موارد متعدد پیاز گل‌های ریشه‌ای وارداتی است.

وی ادامه داد: در این سال‌ها هزینه‌های مختلفی مانند کود، سم، کارگر، انرژی و غیره برای باغدار چند برابر شده و همین امر باعث شده بسیاری تولید خود را متوقف کنند. متاسفانه این وضعیت بطور دائم هم بدتر می‌شود و پیش‌بینی ما این است که قیمت گل از آنچه هست هم بالاتر برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *