املاک دبی

روس‌ها بازار املاک دبی را تصاحب کردند

بزرگترین شرکت املاک و مستغلات دبی فاش کرد اتباع روسیه بزرگترین بخش بازار املاک دبی را در دست گرفتند

تصویر روز ـ روس‌ها در صدر فهرست خریداران املاک و مستغلات از توسعه‌دهنده بزرگ دبی قرار گرفته‌اند که نشان می‌دهد تقاضا برای ملک در امارات همچنان قوی است.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزنس، اعمار، بزرگترین شرکت املاک و مستغلات دبی فاش کرد که اتباع روسیه بزرگترین بخش بازار املاک دبی را در دست گرفتند.

داده‌ها نشان می‌دهد، روس‌ها پس از تحریم‌ها که باعث شد سرمایه‌گذاری در کشورهای غربی را متوقف کنند، خرید ملک در دبی را به شدت افزایش داده‌اند و قیمت‌ها را در امارات به سطوح بی‌سابقه رسانده‌اند.

به گفته سارا بوتروس، تحلیلگر سی ای کپیتال، سرمایه‌گذاران روسیه حدود ۱۲ درصد از خریداران را در توسعه این شرکت طی سال جاری به خود اختصاص دادند که در مقایسه با رتبه دوم در سال ۲۰۲۲ و رتبه نهم در سال ۲۰۲۰ قرار دارد.

وی گفت: ما انتظار داریم عملکرد روس‌ها تا پایان سال قوی باقی بماند که عمدتا به دلیل جذابیت بخش لوکس در دبی است که در آن بازده اجاره بسیار بالا و هزینه‌های سرمایه‌گذاری پایین است.

شرایط ترجیحی مانند عدم وجود مالیات بر درآمد اجاره و بازده اجاره بالاتر، روس‌های ثروتمند را برای سرمایه‌گذاری در املاک دبی جذب کرده است. به گفته مشاور املاک و مستغلات گروه سی بی ار ای، درآمد اجاره مسکن در این شهر از ۶.۷۵ درصد تا ۷.۲۵ درصد در سه ماهه دوم متغیر بود.

بازار املاک در دبی از بهبودی سریع پس از همه‌گیری ناشی از هجوم اخیر خریداران جدید، مانند روس‌ها که وجوه خود را برای محافظت از دارایی‌هایشان به امارات منتقل کردند، لذت می‌برد.

داده‌ها نشان می‌دهد که قیمت املاک مسکونی دبی طی سال گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است در حالی که بسیاری از بازارهای غربی با رکود مسکن به دلیل افزایش هزینه‌های وام مواجه شدند.

روس‌ها همچنین به‌عنوان خریداران خارجی املاک و مستغلات در ترکیه در ماه جولای ظاهر شدند و حدود یک چهارم کل خانه‌های فروخته شده به خارجی‌ها را تشکیل می‌دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *