باران

بارش برف و باران و کاهش دما از فردا

در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، البرز و قزوین افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت

تصویر روز ـ مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا بارش باران همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما در سواحل خزر و استان‌های شمال غرب کشور آغاز می‌شود، گفت: چهارشنبه هفته جاری در ارتفاعات و مناطق سردسیر البرز مرکزی و اردبیل بارش برف داریم.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده با نفوذ سامانه بارشی به نوار شمالی کشور بارش باران همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما در سواحل خزر و استان‌های شمال غرب کشور آغاز می‌شود.

وی افزود: بعد از ظهر فردا در استان‌های واقع در غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، البرز و قزوین افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز چهارشنبه 19 مهر در سواحل شمالی کشور، شمال شرق، شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و مناطقی از غرب و مرکز کشور بارندگی‌ها ادامه دارد، بارش در استان اردبیل و سواحل خزر به خصوص گیلان در این روز شدت دارد.

ضیائیان افزود: روز چهارشنبه در ارتفاعات و مناطق سردسیر البرز مرکزی و اردبیل بارش برف داریم، همچنین در بخش‌هایی از غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: روز پنج‌شنبه 20 مهر از میزان بارش‌ها در شمال غرب کاسته می‌شود اما در بقیه مناطقی که ذکر شد، بارندگی‌ها ادامه دارد، در این روز شدت بارش‌ها در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، جنوب کردستان و کرمانشاه، همچنین دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، تهران و سمنان پیش‌بینی می‌شود و اواخر وقت پنج‌شنبه 20 مهر این سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود، بنابراین روز جمعه در بخش‌های زیادی از مناطق کشور آسمان صاف خواهد شد و فقط در مناطقی از دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز، قزوین، گیلان و مازندران رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: از فردا تا پنج‌شنبه هفته جاری در سواحل خزر و اردبیل کاهش نسبی دما داریم. از چهارشنبه تا پنج‌شنبه در شمال غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش دما پیش‌بینی می‌شود و پنج‌شنبه و جمعه در شمال شرق و شرق کشور کاهش نسبی دما داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری کاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و روز پنج‌شنبه در برخی ساعات بارش باران در تهران داریم؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 28 و 18 درجه خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 42 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 3 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *