bahreman copy

نیروی انسانی ماهر جذب تاکسی اینترنتی شده اند

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران با بیان اینکه سامانه نوین اصناف نیاز به بازنگری جدی دارد

تصویر روز _ رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران با بیان اینکه سامانه نوین اصناف نیاز به بازنگری جدی دارد گفت: این صنف با وجود افزایش قیمت شدید مواد اولیه، کمبود کالایی ایجاد نکرده است.

علی بهره مند، رئیس اتحادیه دارندگان قنادی ، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران در گفت و گو با پایگاه خبری اتاق اصناف تهران گفت: در نیمه ابتدایی سال ۱۴۰۲ کماکان چالش های ناشی از تورم بهای مواد اولیه ادامه یافته و متاسفانه غالبا بهای مواد اولیه مصرفی در صنف قنادی افزایشی بوده است. علی‎رغم افزایش قیمت ها کمبودی وجود نداشت

وی در بیان چالش های صنف ادامه داد: . از سوی دیگر سامانه نوین اصناف که استفاده از آن اجباری آغاز شده است هنوز ضعف هایی دارد که قول داده اند نواقص را برطرف نمایند. حال با وجود مثبت بودن دیدگاه‌ها در بهره برداری از این سامانه، نگرانی هایی در جهت تضعیف جایگاه اتحادیه های صنفی نیز در میان فعالان صنفی وجود دارد.

تشدید نگرانی صنف از خواسته های نهادهای پول ستان

بهره مند با ابراز تاسف از وضعیت موجود افزود: تورم بهای کالاها و خدمات اصلی مورد نیاز خانوار، موجب کاهش تقاضا در صنف قنادی شده است. از سوی دیگر نگرانی اعضای صنف در خصوص افزایش خواسته های نهادهای پول ستان نظیر اداره امور مالیاتی، تشدید شده است.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران همچنین خاطرنشان کرد: کمبود نیروی انسانی شاغل در واحدهای صنفی اعم از نیروی ساده، نیمه ماهر و ماهر تشدید شده است. مشاغل نوظهور از جمله حمل و نقل اینترنتی از جمله دلایل عدم اقبال کارجویان به فعالیت در واحدهای صنفی است.

از دیدگاه‌های مشورتی اتحادیه ها کمتر بهره گرفته می‌شود

بهره مند اظهار کرد: اتحادیه های صنفی به عنوان یکی از قدیمی‎ ترین نهادهای مردمی در رفع موانع صنفی محدودیت هایی دارند و بیشتر تلاش می کنند مشکلات را از طریق اتاق‌های اصناف به تصمیم گیران و تصمیم سازان کشور منتقل نمایند و در چارچوب قانونی نظرات مشورتی ارائه دهند؛ هر چند کمتر از این دیدگاه‌های مشورتی بهره گرفته می‌شود.

وی افزود: بر این اساس اتحادیه صنف شیرینی فروش و کافه قنادی تهران تلاش می کند برای مشکلات پیش گفته تا آنجایی که امکان دارد ورود نموده و بستر رفع مشکلات را فراهم نماید.

تلاش برای معرفی توانمندی ها و استعدادهای جدید

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی ، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران تصریح کرد: نیاز به یادآوری ندارد که ما نمی توانیم در اقتصاد کلان ورود کرده و در رفع مشکلاتی نظیر تورم اقدامی انجام دهیم. با این وجود تلاش کرده ایم بستر مطلوبی برای برگزاری نمایشگاه و مسابقات تخصصی قنادان برای معرفی توانمندی ها و معرفی استعدادها فراهم کنیم.

بهره مند همچنین گفت: تلاش می کنیم با حمایت از نهادهای آموزشی و معرفی آنها به اعضای صنف، مسیر تربیت و اشتغال نیروهای جدید را فراهم کنیم. بدون تردید با توجه به خلا موجود در بسیاری از بخش‌ها تلاش مضاعف در رفع برخی موانع قانونی اجتناب ناپذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *